Kako je Albanac iz Hrvatske, Ćazim Osmani, postao najintrigantnija ličnost srpske estrade? (FOTO)
Foto: Damir Dervišagić

Od gastosa do milionera:

Kako je Albanac iz Hrvatske, Ćazim Osmani, postao najintrigantnija ličnost srpske estrade? (FOTO)

Njegovo ime često se pominje u medijima, a mnoge sumnje vezane za Ćazima Osmanija nikad nisu potvrđene!
Objavljeno:

Ćazim Osmani (56), za to ime ste verovatno čuli jer je dovođen u vezu sa mnogim estradnim zvezdama, političarima, "kontroverznim biznismenima", ali i ljudima sa one strane zakona.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Ko je, zapravo, ovaj čovek i zašto je tako magnetski privlačan za sve gore nabrojane?

foto: Nebojša Mandić

Sa samo 19 godina doputovao je u Hamburg i tamo ostvario srpski san - stekao je prvi milion. Na pitanje kako mu je to uspelo odgovarao je:

- Od ruleta i marljivog rada, zbog čega je dobio nadimak Feliks (Srećković).

Za nekoliko decenija od gastarbajtera postao najbogatiji čovek Hamburga, a njegovo bogatstvo procenjuje se na 400 miliona evra!

O aktivnostima Ćazima Osmanija i njegove mlađe braće Baškima (48) i Burima (45), koji su investirali ogroman novac u ugostiteljstvo i nekretnine, hamburški mediji počeli se da pišu još 1993. godine.

foto: Nebojša Mandić

Nemačka obaveštajna služba ih je sumnjičila za veze s mafijom i trgovinom narkoticima, ali te sumnje nikada nisu dokazane.

Domaćim medijima on je interesantan i danas, posebno zbog veza s poznatim cicama, ali i mnogih hapšenja koja svoj epilog na sudu nikad nisu dobila...

*Na osuđeničkoj klupi zajedno s braćom našao se već 2008. godine zbog mita i pretnji.

Njegova braća Burim i Baškim 2008. godine su prvostepenom presudom suda u Hamburgu osuđeni su na šest, odnosno na tri i po godine zatvora, dok je Ćazim kažnjen s 9.000 evra zbog lažnog svedočenja. Oni su osuđeni jer su mitom i pretnjama od predstavnika nekih nemačkih banaka dobili ogromne kredite koje su nenamenski trošili i tim parama kupovali nekretnine u Hrvatskoj i Makedoniji. Banka je oštećena za 27 miliona evra. Baškim Osmani je tako kupio hotel u Poreču. U zatvor, međutim, nisu išli, već su uz jemstvo od dva miliona evra iz suda izašli na slobodu, pisali su tada nemački mediji.

foto: Nebojša Mandić

Krajem 90-ih braća Osmani našla su se pod pritiskom nemačke policije i medija, pa su posle 2000. godine svoje poslove preselili u Hrvatsku. Dobili su i hrvatsko državljanstvo, a mediji su objavili da je, navodno, za Ćazima Osmanija i njegovu braći intervenisao lično tadašnji predsednik Hrvatske Stjepan Mesić!

foto: Dragan Kadić

*Više puta u medijima je etiketiran kao narko-diler

U izveštajima nemačkih medija i kasnije su se mogle pročitati priče o nasilju, trgovini drogom, ilegalinim kockarnicama i naručenim ubistvima. Sva ta krivična dela o kojima se pisalo u tamošnjim medijima pominjalo se prezime Osmani. Ipak, iako je sam Ćazim više puta privođen, protiv njega nikad nije podignuta optužnica. Sve se svodilo na nagađanja i pisanja medija.

Neki mediji pisali su čak i da celokupan šverc droge u Velikom Trnovcu, glavnom punktu za narkotike kontrolišu porodice Osmani, Halifi i Bunjaku.

Ovi teroristi i narkodileri, kako su oni etiketirali, su navodno pomogli širenje NATO pakta na Balkanu. Upravo zbog toga je navodno srpskoj policiji iz samog vrha vlasti zabranjeno da zaustavlja Osmanija.

Njegov prepoznatljivi crveni ferari navodno niko nije smeo da zaustavi.

foto: Aleksandar Jovanovic Cile

Za njegovo ime vezane su, poput ovih, brojne spekulacije, koje nikad nisu dokazane.

*Pod budnim okom obaveštajnih službi

Braća Osmani, od kojih je nama najpoznatiji Ćazim, više puta je u medijima pomenut uz ime Nasera Keljmendija, kontraverznog kosovskog biznismena.

foto: Printscreen/Youtube/SorajaQ

Nasera i njegove bliske saradnike, zajedno s braćom Osmani pratilo je čak desetak evropskih i američkih obavještajnih službi. Oni su navodno praćeni i prisluškivani su im pozivi.

- Obaveštajnim radom registrovani su kontakti braće Osmani sa šefom obezbeđenja Iva Sanadera, majorom Antom Bralićem. Sve to govori koliko su kriminalci duboko ušli u sferu politike - rekao je izvor od kog je potekla ova informacija.

Pominjan je i uz mnoga druga imena iz kriminalnog miljea. Dok je policija tragala za Ivanom Adrovcem, glavnim osumnjičenim za ranjavanje biznismena Milana Beka, uz njegovo ime pominjao se i Ćazim Osmani.

foto: Zorana Jevtić

On je u martu mesecu ove godine doveden u vezu s Ivanom Adrovcem, jer je policija došla do saznanja da je Adrovac viđan u društvu Filipa Koraća, najbližeg saradnika Luke Bojovića, ali i da ima zaštitu najbližih prijatelja albanskog biznismena Ćazima Osmanija.

U njegovom dosijeu našla se još jedna prijava...

U oktobru 2013. godine Ćazimu je određeno zadržavanje do 48 sati.

Ipak, to nema veze s kriminalnim stvarima o kojima se spekulisalo da je u vezi. On je u pritvoru bio zbog prebijanja njegove devojke Mande Popović u hotelu „Zira“.

foto: Damir Dervišagić

Navodno ju je, nakon nekoliko dana provedenih u hotelskoj sobi, nekoliko puta ošamario jer su se posvađali zbog ljubavnih problema.

Da Osmani i te kako zna da živi punim plućima svedoče pompezni naslovi vezani za njegov društveni i ljubavni život. Uvek je u društvu poznatih, smuvao je mnogo poznatih cica, a život i te kako živi na visokoj nozi.

On je vlasnik luksuzne jahte "Megalodon", na kojoj provodi dane i mesece.

foto: Damir Dervišagić

Takođe, mediji su pisali i da je on prošle godine izdvojio pravo malo bogatstvo za kupovinu kuće pokojnog predsednika Srbije Slobodana Miloševića u Tolstojevoj 33 na Dedinju.

Dogovor je jedno vreme kočila, kako su preneli mediji, visoka cena koju je Mira Marković postavila.

Tražila je između četiri i pet miliona evra, što ovaj nije hteo da plati. Na kraju, svesna da niko neće dati tolike pare za kuću u kojoj, ne računajući kratkotrajni boravak Joce Amsterdama, godinama niko ne živi, popustila je i snizila cenu.

(S.T.)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.