U OVOJ BANJI MOŽETE REZERVISATI SMEŠTAJ ZA SAMO 13 EVRA: Nije toliko popularna, ali VEOMA JE LEKOVITA
Foto: Vladimir Šporčić

korisno

U OVOJ BANJI MOŽETE REZERVISATI SMEŠTAJ ZA SAMO 13 EVRA: Nije toliko popularna, ali VEOMA JE LEKOVITA

Privatne sobe i apartmani se mogu naći u samom Bujanovcu, ali i u Vranju

Objavljeno:

Možda mi ne koristimo naše banje kao što su to činili Stari Rimljani ili Turci? Gotovo sva termomineralna blaga Srbije su poznata još od njihovog doba, a voleli su ih i srpski kraljevi. Bujanovačka banja je jedno od takvih lečilišta. Jedinstvena je po upotrebi gasa u terapijske svrhe, ali nudi mnogo toga. Za one koji su spremni da istražuju njenu ponudu, lokalni vlasnici nekretnina nude smeštaj za 13 evra, a za one sa luksuznijim ukusom tu su hoteli i apartmani za 50-90 evra.

Dakle, ima za svakog ponešto u banji koja je smeštena između planina Rujan i Kozjak. Često je menjala ime, pa se u starijim spisima može naići na nazive Rakovačka banja, Bivol, Karaman banja. Sadašnji potiče od grada Bujanovca jer je od njega dele nepuna 3 kilometra. Vranje je takođe blizu, razdaljina je oko 15 kilometara. Od Beograda do juga treba oko 360km, ali mnogi će reći da se vožnja do ove banje isplati.

Smeštaj se može naći u hotelskom delu Zavoda za prevenciju, lečenje i rehabilitaciju "Vrelo", gde se cena noćenja kreće od oko 2.500 do 3.300 dinara, u zavisnosti od kapaciteta soba.

Privatne sobe i apartmani se mogu naći u samom Bujanovcu, ali i u Vranju. Brojni su i privatni hoteli, ali i ekskluzivni objekti.

Soba u centru Bujanovačke banje 13 evra

Sobe su najpovoljnija varijanta bez obzira u koju banju u Srbiji idete. U Bujanovačkoj banji smo pronašli solidne sobe za 13 evra. U pitanju je noćenje za dve osobe u opremljenoj sobi sa kupatilom, a vlasnik ističe vrt i parking kao posebnu prednost ove kuće.

Turisti često uzimaju i "stan na dan" u Vranju. U jednom oglasu se ova usluga nudi za 28 evra. Pogled na planinu i na grad je visoko ocenjen. Apartman sa bračnim krevetom se može naći i za 24 evra.

Prosečna cena smeštaja u okolini Bujanovačke banje je oko 25 evra, sudeći prema internet ponudi.

Ko želi pun pansion, prenoćište će platiti oko 44 evra, a u novoizgrađenim hotelima "bed and breakfast" ponuda ide se kreće od oko 50 do 90 evra.

Lekovito trojstvo Bujanovačke banje

Voda, blato i gas - tri najveća blaga Bujanovačke banje. Termomineralna voda ima temperaturu 43 stepena Celzijusa. Zanimljivo je da voda naročito pogoduje osobama sa hipertenzijom, što nije slučaj sa drugim banjama. Peloid je po sastavu jedan od najkvalitetnijih u Srbiji.

Upotreba gasa u lečenju privlači najveću pažnju. Ugljen-dioksid ima posebno dejstvo na krvne sudove, a ovde se primenjuje najsavremenijim metodama.

Neke od bolesti koje se ovde uspešno tretiraju su u prvom redu kožne i reumatske bolesti, Behtereva bolest. Takođe, tretiraju se i stanja nakon povreda, hronična oboljenja digestivnog trakta, neuralgije, išijas, neurološka oboljenja...

Atrakcije u blizini Bujanovačke banje

Posetiocima Bujanovačke banje se preporučuje i poseta prirodi Prohorova, smeštenom u dolini reke Pčinje. Tu možete uživati u šetnjama i izletima. I u samoj banji postoje bojne mogućnosti za sport i rekreaciju.

Poseta srednjovekovnom manastiru Prohor Pčinjski je takođe za svaku preporuku. Obližnje Vranje takođe ima mnogo toga da ponudi turistima. Ukoliko niste istraživački tip, uživajte u miru, prirodi i klimi Bujanovačke banje.

Bonus video: Kompleks Rajska banja u Banjskoj

00:36

Kompleks Rajska banja u Banjskoj

(Espreso/Blic/Prenela: D.S.)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.