![RHMZ KONAČNO NAJAVIO SNEG! Evo u kojim delovima se očekuje pokrivač od 30 CENTIMETARA!](/data/images/2022/12/13/09/1302321_zima_ls.jpg)
VREMENSKA PROGNOZA
RHMZ KONAČNO NAJAVIO SNEG! Evo u kojim delovima se očekuje pokrivač od 30 CENTIMETARA!
RHMZ je upozorio i da će sutra usled pada temperature kiša preći u sneg prvo na planinama
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) upozorio je da će danas duvati jaka i olujna košava sa najjačim udarima na jugu Banata - preko 24 metra u sekundi, a u Beogradu oko 15 metara u sekundi.
Na području Banata na snazi je narandžasti meteo-alarm, koji označava opasno vreme.
Tokom večeri sa nedelje na ponedeljak nekoliko dana pre srpske Nove godine u nižim predelima jugozapadne i jugoistočne Srbije doći će do stvaranja snežnog pokrivača visine do 10 centimetara u nižim delovima i od 10 do 30 centimetara na planinama.
![RHMZ](/data/images/2023/01/09/09/1313851_rhmz_ff.jpg?ver=1673252644)
U utorak će vetar biti u skretanju na umeren i jak severozapadni.
RHMZ je upozorio i da će sutra usled pada temperature kiša preći u sneg prvo na planinama, a uveče i u toku noći ka sredi i u nižim krajevima jugozapadne i jugoistočne Srbije, uz stvaranje snežnog pokrivača visine do 10 cm, a na planinama od 10 do 30 cm.
(Espreso / Blic)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!