GODIŠNJICA BOMBARDOVANJA
VODITELJKA RTS-A RONILA SUZE U PROGRAMU: "Bili su mi prijatelji"
Voditeljka Gordana Stijačić zaplakala je u Jutarnjem programu zbog priloga o kolegama ubijenim u bombardovanju 1999. godine
Kod spomenika "Zašto" u beogradskom parku Tašmajdan noćas u dva sata i šest minuta održan je pomen za 16 radnika RTS-a koji su poginuli u noći između 22. i 23. aprila 1999. godine, kada je NATO bombardovao zgradu Javnog servisa. Voditeljka Jutarnjeg programa Gordana Stijačić zaplakala je dok je podsećala gledaoce na tužnu godišnjicu.
"Prvi put u istoriji ratovanja pogođena je jedna medijska kuća. Zgrada RTS-a bombardovana je tokom emitovanja vesti, u dva sata i šest minuta, iza ponoći 23. aprila 1999. godine", rekla je ona nakon priloga u kojem su emitovane njihove slike, imena, godine i radna mesta.
"Prošle su 22 godine, ali tuga nije manja. Ne zaboravimo! Svi mi koji pamtimo njihova imena, pamtimo njih... Za nas oni nisu bili samo kolege, nama su bili prijatelji i drugari. Da se nikada nešto slično ne ponovi", rekla je ona gutajući suze.
Tada je poginulo 16 radnika RTS-a koji su stradali na svojim radnim mestima. Ubile su ih bombe NATO-a koji je zgradu RTS-a proglasio za legitiman vojni cilj suprotno svim pravilima i običajima ratovanja, iako su znali da se u njoj svake noći nalazi između 150 i 160 ljudi, civila.
U napadu su poginuli Jelica Munitlak, šminker, Ksenija Banković, video-mikser, Darko Stoimenovski, tehničar u razmeni, Nebojša Stojanović, tehničar u masteru, Dragorad Dragojević, radnik obezbeđenja, Dragan Tasić, električar, Aleksandar Deletić, kamerman, Slaviša Stevanović, tehničar, Siniša Medić, dizajner programa, Ivan Stukalo, tehničar, Dejan Marković, radnik obezbeđenja, Milan Joksimović, radnik obezbeđenja, Branislav Jovanović, tehničar u masteru, Slobodan Jontić, monter, Milovan Janković, precizni mehaničar, i Tomislav Mitrović, režiser programa.
(Espreso)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!