
TROVANJE PASA
U ovom delu Beograda je pronađen opasni otrov koji ubija životinje: I deca su ugrožena, obratite pažnju!
Meštani Padinske Skele u strahu su zbog svojih kućnih ljubimaca, ali i dece
Ubistvo životinja je krivično delo, ali uprkos tome i dalje smo svedoci trovanje pasa i drugih kućnih ljubimaca smrtonosnim otrovima u parkovima i šetalištima. Najnoviji slučaj trovanja pasa desio se ove nedelje u Padinskoj Skeli, kada je uginulo više pasa, a meštani su u strahu jer su ovi otrovi opasni su za decu i odrasle.
Psi u Padinskoj Skeli uginuli su zbog trovanja opasnim insekticidima kreozanom i furadanom. Kreozan je insekticid koji se u voćnjacima koristio za suzbijanje insekata, dok se furadanom tretira seme kukuruza, suncokreta i šećerne repe.
Oba preparata su zbog svoje toksičnosti zabranjena i u Srbiji i u EU. Nažalost, i dalje se koriste u našoj zemlji i odgovorna su za smrt ogromnog broja ptica, zečeva, srndaća i ostalih životinja, a predstavljaju opasnost i za ljude.

Meštani u strahu
Meštani Padinske Skele u strahu su zbog svojih kućnih ljubimaca, ali i dece. Kako kažu, već nekoliko pasa umrlo je od trovanja kreozanom, u tom slučaju smrt je teška i nema pomoći.
Nedavno se, u Padinskoj Skeli, desila ista situacija, i tada su, po rečima jedne meštanke njena dva psa uginula od trovanja ovim opasnim insekticidom.
Od trovanja mogu da nastradaju i deca
Insekticid kreozan se resorbuje putem kože (dodirom), udisanjem i oralno. Otrov je smrtonosan i čak jedna mala kašičica može usmrtiti psa, pa i dete. Ove vrste pesticida mogu da uzrokuju neplodnost, rak dojke, umor i razaraju endokrini sistem. Najčešće se nabavljaju nelegalnim tokovima, preko interneta.
Prema nezvaničnim informacijama, ovi smrtonosni preparati kojima se truju psi ilegalno se uvoze iz Albanije i Turske, a stručnjaci upozoravaju da ih, uprkos zabrani, ima u velikim količinama u našoj zemlji.
Bonus video:
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!