SKANDAL
PLAĆA KAZNE I NASTAVLJA PO STAROM: Stanar u Zemunu od dvorišta napravio DEPONIJU, komšijama PRAVI PAKAO! (FOTO)
Saksije, kofe, plastične stolice, koferi nabacani su jedni preko drugih u Ševinoj ulici u Zemunu gde svačiji pogled zastane na toni smeća.
Stanari Ševine ulice u Zemunu imaju komšiju koji je od svog dvorišta napravio deponiju. Opštinske vlasti intervenisale su 22 puta, a on je sve kazne uredno platio i nastavlja po starom. Nameće se pitanje gde je granica između slobode vlasnika i prava komšija.
Saksije, kofe, plastične stolice, koferi nabacani su jedni preko drugih u Ševinoj ulici u Zemunu gde svačiji pogled zastane na toni smeća.
Komšije kažu da više od 20 godina to smeće stoji i širi neprijatan miris. To im je veliki problem, a dodatni i psi lutalice. Njihov komšija u dvorištu ima nekoliko svojih pasa.
Direktor JKP Veterina Beograd Budimir Grubić kaže da je reč o vlasničkom prostoru pa se i ti psi tretiraju kao vlasničke životinje.
"Mi tu ne možemo ništa. Preduzimamo korake, obavestili smo veterinarsku inspekciju i sve ostale bitne činioce", dodaje Grubić.
Ekipa RTS-a pokušala je da uđe u dvorište i razgovara sa vlasnikom, ali niko im nije otvorio.
Više od 20 inspekcijskih kontrola, prijava i kazni
U poslednjih pet godina više od 20 puta su nadležne inspekcije izlazile na teren, pisale prijave i novčano kažnjavale. I gradske vlasti i Opština Zemun upoznati su sa ovim slučajem.
Više puta su komunalni radnici čistili smeće sa ulice ispred ove kuće. Na ulici je parkirano i nekoliko njegovih starih automobila, koji su puni smeća. Stoje tu mesecima, pa i godinama i nisu registrovani.
Preduzeće za ekološku zaštitu koje je angažovala opština Zemun 24. maja pokušalo je da izvrši deratizaciju na ovoj adresi, ali niko od stanara koji tu žive nije se odazvao. Vanrednih poziva iz ove ulice nije bilo.
Prema propisima, svako je dužan da održava dvorište i vodi računa o higijeni, inače plaća novčanu kaznu.
Komšije imaju pravo da prijave, ali, u ovom slučaju ni to ne pomaže jer vlasnik kuće u Ševinoj 14 do sada je platio ko zna koliko kazni. Zakon o zaštiti životne sredine predviđa i kazne od 50 hiljada dinara ili 30 dana zatvora. Očigledno, svi sve znaju, ali iz začaranog kruga se ne može.
(Espreso/RTS)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!