životna priča
ODMAH SU JOJ UHAPSILI MAJKU! Jedan selfi sa drugaricom otkrio je NAJTUŽNIJU stvar u njenom životu (VIDEO)
Budući da policija nije mogla da dokaže da ima veze s otmicom, pustili su ga
Život Miše Solomon, tada srednjoškolke iz Kejp Tauna u Južnoj Africi, iz temelja se promenio 2015. kada je u njenu školu stigla nova učenica.
17-godišnjakinji su školski kolege govorili kako nova učenica Kasidi Nurs, tri godine mlađa, izgleda gotovo identično kao ona.
U početku nije tome pridavala puno pažnje, ali kad ju je upoznala, tvrdi, odmah je osetila povezanost s njom.
Nije ni slutila da će otkriti mračnu porodičnu tajnu staru gotovo kao i ona sama.
– Osećala sam kao da je poznajem. To je bilo prilično zastrašujuće, nisam imala pojma zašto se tako osećam -, ispričala je za BBC.
Odmah su počele da se druže i oslovljavaju jedna drugu kao sestru. Kad su jednom prilikom napravile zajednički selfi, Miša se priseća da ju je neko pitao je li sigurna da nije usvojena.
Selfi su pokazale i roditeljima. Mišina majka i otac su komentarisali da su zaista slične, ali Kasdini roditelji su se uznemirili i zatražili da pita prijateljicu je li rođena 30. aprila 1997.
– Da, zašto, zar me špijuniraš? – upitala je Miša.
Nedeljama kasnije, Miša je bila pozvana s nastave u kancelariju direktora gde su je čekala dva socijalna radnika. Oni su joj ispričali kako je pre 17 godina iz porodilišta u Kejp Taunu ukradena beba Zefani Nurse stara tri dana. Miša se šokirala kad su joj rekli da sumnjaju da bi ona mogla biti ta beba.
Rekla im je da je rođena u nekoj drugoj bolnici, a oni su joj objasnili da u bolnici koju je navela ne postoje podaci o njenom rođenju. Uverena da se radi o grešci, Miša je pristala na DNK testiranje.
– Toliko sam verovala da me moja mama nikad ne bi lagala o nečemu takvom. Pristala sam na DNK test uverena da će rezultat biti negativan -, kaže Miše.
Pokazalo se da nije bila u pravu. DNK test je dokazao da je upravo ona ta oteta beba.
– Bila sam u šoku. Život mi se oteo kontroli -, ispričala je.
Osim što se vest o tome da je oteto dete pronađeno gotovo 20 godina kasnije proširila medijima, Miša nije smela da se vrati u porodični dom. Trebalo joj je još tri meseca da postane punoletna kako bi mogla da donosi lične odluke, a do tad je morala da živi u sigurnoj kući. Osim toga, žena koju je ceo život smatrala majkom, Lavona Solomon, bila je uhapšena. Oca joj je ispitala policija kako bi saznali je li on saučestvovao u otmici.
– Mislio sam da je moja. Kako je moguće da nije? – pitao se on. Budući da policija nije mogla da dokaže da ima veze s otmicom, pustili su ga.
Lavona je pre otmice bila trudna, ali smatra se da je prikrila pobačaj i da je nakon toga počela da lažira trudnoću, a na kraju je otela bebu i pretvarala se da je njena. Mišini biološki roditelji, Selest i Morne Nurs, nikad nisu prestali da traže svoju otetu bebu, a onda se pokazalo da je živela samo pet kilometara dalje od njih. S njima se srela u prisustvu socijalnih radnika.
– Grlili su me i plakali. Nije mi bilo prijatno. Pustila sam ih jer mi je bilo žao zbog svega što su prošli. Tužno je, ali nisam osećala ništa -, priznaje.
Žena koja ju je odgajila na suđenju je tvrdila da joj je dete dala žena po imenu Silvija kojoj se obratila posle brojnih pobačaja, ali nisu postojali nikakvi dokazi da je Silvija ikad postojala. Osim toga, na suđenju se pojavio svedok koji je identifikovao Lavonu kao ženu koju je video da odnosi bebu. Lavona je osuđena na 10 godina zatvora. Miša ju je posetila u zatvoru.
– Gledale smo se kroz staklo. Videla sam svoju mamu u odeći za zatvorenike i to mi je slomilo srce. Plakala sam i plakala -, kaže Miša, ali priznala je da joj je sve oprostila i da jedva čeka da prođe šest godina kako bi je pustili iz zatvora.
(Espreso/Objektiv)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!