NAJVAŽNIJE PITANJE
ŠTA BI SE DESILO DA JE BOMBA DIREKTNO POGODILA NUKLEARNU ELEKTRANU ZAPOROŽJE? Odgovor na pitanje koje nas sve MUČI!
Nakon što je Rusija zauzela nekoliko nuklearnih elektrana nakon bombardovanja, mnogi su se pitali šta bi se desilo da bomba pogodi direktno postojenje ili jedinice hlađenja
Vlada Ruske Federacije odobrila je spisak stranih država i teritorija koje "vrše neprijateljske akcije protiv Rusije", a kako se ističe lista uključuje Australiju, Andoru, Albaniju, Veliku Britaniju, zemlje članice Evropske unije, Island, Kanadu, Lihtenštajn, Mikroneziju, Monako, Novi Zeland, Norvešku, Južnu Koreju, San Marino, Severnu Makedoniju, Singapur, SAD, Tajvan, Ukrajinu, Crnu Goru, Švajcarsku, Japan.
Situaciju u Ukrajini iz časa u čas možete pratiti putem ovog LINKA!
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski obratiće se danas iz Ukrajine poslanicima u Donjem domu britanskog parlamenta. On se sinoć obratio u video poruci koja je snimljena u kancelariji, u kojoj je inače prvi put viđen otkako je sukob počeo i rekao da "ostaje u Kijevu, ne krije se se i ne plaši nikoga".
Takođe je i ministar spoljnih poslova Ukrajine Dmitro Kuleba rekao da Kijev želi direktne pregovore predsednika Volodimira Zelenskog sa ruskim kolegom Vladimirom Putinom, jer zna da je Putin čovek koji "vuče konce" u Moskvi i dodavši da se "Zelenski ne plaši ničega, pa ni direktnog susreta sa Putinom".
Nakon što je Rusija zauzela nekoliko nuklearnih elektrana nakon bombardovanja, mnogi su se pitali šta bi se desilo da bomba pogodi direktno postojenje ili jedinice hlađenja.
Jedna od njih je bila i čitalac BBC-ija koja je postavila upravo takvo pitanje.
Kler Korkhil piše:
Da je bilo požara u zgradi reaktora, automatski bi ga ugasio bezbednosni sistem.
Zgrade reaktora su čvrste, tako da bi nuklearno gorivo poprilično bilo sigurno unutra.
Do eksplozije bi došlo da je došlo do topljenja nuklearnih materija koje bi moglo da se izazove dovodom električne energije do lokacije i oštećenjem rezervnih generatora.
Da se to dogodilo u nekom nuklearnom postrojenju koje radi eksplozija bi bila ista poput one koja se dogodila u Fukušimi (nuklearna nesreća u Japanu 2011.)
U Zaporožju se reaktori „uspavljuju" te se nuklerano topljenje nije moglo desiti.
(Espreso / BBC na srpskom)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!