Hita ka tituli: Međedović jači od Hrvata za četvrtfinale!
Hamad Međedović, Foto: Matthieu Mirville/DPPI/Shutterst / Shutterstock Editorial / Profimedia

bravo!

Još jedna dobra partija

Hamad Međedović plasirao se u četvrtfinale čelendžera u francuskom Orelanu.

On je posle preokreta eliminisao Hrvata Bornu Goja rezultatom 2:1 (6.7, 6:3, 6:2).

Meč je trajao 141 minut, a ovo je bio njihov drugi međusobni duel i prvi trijumf Srbina.

Hamad Međedović
Hamad Međedovićfoto: Starsport©

U prvom setu Hamad je u šestom i 12. gemu ispustio brejk prednost, a kazna je stigla u taj-brejku kojeg je Goja rešio u svoji korist rezultatom 7:4

Ipak, to nije omelo Hamada, koji je naredna dva seta odigrao fantastično. Drugi set je osvojio rezultatom 6:3 nakon što je dva puta oduzeo servis rivalu, a Hrvatu dozvolio jedan brejk.

Odlučujući set doneo je apsolutnu dominaciju Međedovića. U trećem gemu je napravio prvi, a u sedmom gemu drugi brejk i tako rešio pitanje pobednika i rezultatom 6:2 obezbedio mesto u četvrtfinalu.

Hamada u borbi za polufinale očekuje duel sa Markom-Anderom Eslerom ili pobednikom duela između Gregoara Barere i Pjera Iga Erbera, koji još uvek nisu odigrali meč u okviru 1. kola.

Međedović bi potencijalnim osvajanjem titule stigao i do 125 bodova što bi ga dovelo nadomak Top 100 najboljih tenisera sveta.

04:03

Evo na koji način je Sineru progledano kroz prste! Gosti Pulsa Srbije bez sumnje: Tenis bi izgubio popularnost da su ga kaznili