Đoković i Međeović, Foto: Starsport

razočarenje

Velika šteta za srpski tenis

Objavljeno: 17:10h

Srpski teniser Hamad Međedović nije uspeo da osvoji ATP čelendžer u Istanbulu, pošto je u finalu poražen u dva seta 4:6, 2:6 od Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine.

Meč petog nosioca i trenutno 137. na ATP listi Međedovića protiv prvog favorita i 82. igrača sveta Džumhura trajao je sat i 29 minuta.

Teniseri su u prvom setu bili sigurni na servisu do 4:4, a onda je Džumhur napravio brejk.

Međedović je u narednom gemu imao dve šanse da oduzme servis rivalu i izjednači na 5:5, ali ih nije iskoristio, pa je Džumhuru pripao prvi deo igre.

Hamad Međedović
Hamad Međedovićfoto: EPA/PETER SCHNEIDER

Pazarac je odmah na startu drugog seta izgubio servis, da bi brejkom u četvrtom gemu stigao do 2:2.

Do kraja je, ipak, dominirao rođeni Sarajlija, koji je dobio preostala četiri gema, uz dva brejka, što mu je donelo titulu u Turskoj.

Džumhur je zaradio 75 ATP bodova i 11.200 američkih dolara, dok je Međedović upisao 44 ATP bodova, uz ček na 6.575 američkih dolara.

Dejvis kup reprezentativac Srbije trebalo bi da napreduje za jedno mesto na ATP listi, a Džumhur će, uprkos tituli u Istanbulu, nazadovati za četiri pozicije.