Senzacija na US Openu: Milijarderka eliminisala Igu Švjontek!
Džesika Pegula, Foto: Andrew Schwartz / SplashNews.com / Splash / Profimedia Pictured: jessica pegula

njujork

Poljakinja na kolenima

Šok u Njujorku.

Najbolja teniserka sveta Iga Švjontek eliminisana je u četvrtfinalu US Opena.

Šampionku iz 2022. godine eliminisala je domaća teniserka Džesika Pegula rezultatom 2:0 (6:2, 6:4).

Ovo je bio njihov deseti međusobni duel i četvrti trijumf Amerikanke, a meč je trajao 89 minuta.

Pegula, ćerka američkog milijardera, odigrala je maltene savršen meč.

U prvom setu je napravila dva brejka i stigla do prednosti od 4:0, a potom je bez problema osvojila prvi deo igre rezultatom 6:2.

Pegula je prva stigla do brejka i u drugom setu, ali je Švjontek odmah uzvratila.

Ipak, u sedmom gemu Amerikanka pravi novi i ključni brejk, a prednost je uspela da sačuva i rezultatom 6:4 osvoji drugi set.

Pegulu sad očekuje meč sa pobednicom duela između Karoline Muhove i Beatriz Hadad Maje.

Džesika spada u jedne od najbogatijih teniserki na planeti, zajedno sa sunarodnicom Emom Navaro.

Njeno bogatstvo procenjuje se na nekoliko milijardi dolara, a njen otac Teri Pegula spada među 500 najbogatijih ljudi na svetu.

04:03

Evo na koji način je Sineru progledano kroz prste! Gosti Pulsa Srbije bez sumnje: Tenis bi izgubio popularnost da su ga kaznili