Slavlje Frensisa Tijafoa, Foto: EPA/CJ GUNTHER

US OPEN

Zemljaci u borbi za finale

Veljko Petrović

Frensis Tijafo plasirao se u polufinale US opena jer mu je Grigor Dimitrov predao meč četvrtfinala pri rezultatu 6:3, 6:7 (5), 6:3, 4:1.

Tako ćemo gledati sveameričku borbu za finale pošto će mu naredni rival biti zemljak Tejlor Fric koji je pobedio Aleksancera Zvereva.

Amerikanac je prvu set loptu propustio u maratonskom trećem gemu, ali četvrtu šansu iskoristio u petom gemu.

U devetom gemu je materalizovao četvrtu set loptu u gemu na servis Bugarina, a u drugom setu je oduzeio servis u četvrtom gemu.

Obojica su imali po jednu šansu za brejk, ali se otišlo u taj-brejk gde je Grigor serijom 3:0 prelomio i izjednačio.

Tijafo se nije poljuljao u petom gemu trećeg seta došao je do brejka, a onda je Dimitrov u devetoj, na set lopti odsvervirao duplu grešku.

Onda je zatražio medicinski tajm-aut zbog problema sa levom butinom, a posle petog gema odlučio je da preda susret.