Novak Đoković, Foto: Oscar J Barroso/AFP7/Shutterstoc / Shutterstock Editorial / Profimedia

sjajno

Grend slem u Americi na programu je od 26. avgusta do 8. septembra

Objavljeno: 08:58h

Janik Siner plasirao se u finale Mastersa u Sinsinatiju.

Italijan je nakon nešto više od četiri sata borbe savladao Aleksandra Zvereva u tri seta 7:6, 5:7, 7:6, i tako pomogao Novaku Đokoviću.

Janik Siner i Aleksandar Zverev
Janik Siner i Aleksandar Zverevfoto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

Prvi set rešen je u taj-brejku pošto je prethodno Zverev servirao i imao veliku priliku da ga osvoji, ali nije uspeo da iskoristi šansu, a to mu je u taj-brejku naplatio prvi reket sveta.

U drugom setu su oba tenisera čuvala svoje servis gemove do rezultata 5:5, da bi potom Nemac naredni gem osvojio rutinski na svoj servis, a onda kada je bilo najpotrebnije - oduzeo je servis rival i tako se domogao drugog seta i meč uveo u treći - odlučujući.

Aleksandar Zverev
Aleksandar Zverev foto: Shelley Lipton/Icon Sportswire / Newscom / Profimedia

Treći set, bio je sličan prvom. Ponovo su i jedan i drugi teniser bili sigurni na svoje servise, nismo videli nijednu brejk priliku, pa se tako pobednik odlučivao u taj-brejku.

Siner je odlično odigrao tu fazu meča. Odmah je naperavio mini brejk, poveo je sa 3:1, da bi na kraju nastavio da čuva tu stečenu prednost i tako dođe do velike pobede i finala.

Janik Siner
Janik Siner foto: Ian Johnson/Icon Sportswire / Newscom / Profimedia

Za tutulu će se boriiti protiv Frensisa Tijafoa u noći između ponedeljka i utorka.

Trijumf Sinera za finale, posebno će prijati Novaku, koji je ostao na drugom mestu, jer, da je Zverev izašao kao pobednik u duelu protiv Italijana, Nemac bi prešao Đokovića na ATP listi, pa bi tako Srbin pao na treću poziciju.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: CARL DE SOUZA / AFP / Profimedia

Podsetimo, Novak Đoković će se boriti za novi trofej na predstojećem US openu nakon što je prethodno osvojio zlato na Olimpijskim igrama u Parizu.