Španac se žestoko namučio: Alkaras uz dosta znoja do polufinala Olimpijskih igara!
Karlos Alkaras, Foto: Daniela Porcelli / imago sportfotodienst / Profimedia

pariz 2024

Nije mu bilo nimalo lako

Objavljeno: 16:37h

Karlos Alkaras plasirao se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu.

Španac je uz dosta muke savladao Amerikanca Tomija Pola rezultatom 2:0 (6:3, 7:6(7).

Bio je ovo njihov šesti mežusobni duel i četvrti trijumf Karlitosa, a meč je trajao 121 minut.

Početak meča bio je veoma izjednačen. Obojica tenisera su bez problema čuvali svoje servis gemove, pa u uvodnih pet gemova smo videli samo dve brejk šanse, obe je propustio Amerikanac.

Ključan je bio šesti gem. Alkaras je stigao do tri vezane brejk šanse, drugu je iskoristio i poveo rezultatom 4:2.

Mirno je šampion Rolan Garosa priveo set kraju i osvojio ga rezultatom 6:3.

Drugi set doneo je daleko veću dramu. Pol je već u 2. gemu stigao do brejka.

Čuvao je prednost Pol sve do rezultata 5:3. Alkaras tada koristi drugu brejk šansu u gemu i smanjuje na 5:4.

Nismo videli više nijedan brejk, niti brejk šansu, pa se pobednik drugog seta odlučivao u taj-brejku.

U njemu smo videli pravu dramu. Alkaras je poveo 5:3 ali je Pol uspeo da preokrene i stigne do set lopte pri rezultatu 7:6. Ipak, Alkaras je potom odigrao na vrhunskom nivou, osvojio je tri poena u nizu i plasirao se u polufinale.

Tamo ga čeka pobednik duela između Kaspera Ruda i Feliksa-Ožea Alijasima.