Gore ne može: Srbiji izmakla još jedna medalja!
Olimpijski tim Srbije tokom otvaranja Olimpijskih igara na pariskoj Seni, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

užas

Nema kraja lošim vestima iz Pariza

Objavljeno: 22:01h

Poprilično loš dan naših sportista na Olimpijskim igrama u Parizu je nastavljen.

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je već u okviru 1. kola olimpijskog turnira od Nemca Maksimilijana Marterera rezultatom 2:1 (6:3, 6:7, 6:3).

Bio je ovo njihov drugi međusobni meč i prvi trijumf Nemca, a duel je trajao 163 minuta.

Martereru je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk do kojeg je stigao u četvrtom gemu.

Dušan Lajović
Dušan Lajovićfoto: Fernando Soares / imago sportfotodienst / Profimedia

Svoje šanse Duci je propuštao, a Maksimilijan je iskoristio drugu set loptu i poveo rezultatom 1:0.

Lajović je izgubio servis odmah na startu drugog seta, ali je rivalu uzvratio u šestom gemu.

Ipak, Nemac u devetom gemu stiže do novog brejka i vođstva od 5:4. Servirao je Marterer za pobedu, ali nije iskoristio meč loptu, a Lajović je uspeo da se spasi i vrati brejk.

Set je odlučen u taj-brejku i to nakon što je nemački teniser propustio dve vezane meč lopte. Duci je od 4:6 stigao do 8:6 i uveo meč u treći set.

Sjajno je igrao Srbin u odlučujućem setu i lako je stigao do 3:1. Međutim, Marterer vezuje pet gemova i stiže do pobede.

U narednom kolu će igrati protiv Feliksa Ožea-Alijasima, dok Srbija i Duci ostaju bez šansi za medaljom.