Fantastičan preokret Hamada: Međedović eliminisao domaćeg tenisera i zakazao duel sa prvim nosiocem!
Hamad Međedović, Foto: EPA/PETER SCHNEIDER

atp gštad

Sledi dosta teži izazov

Andrej Kosić

Hamad Međedović uspešno je startovao na ATP turniru u Gštadu.

Srpski teniser je u švajcarskom gradu u okviru 1. kola eliminisao posle preokreta domaćeg tenisera Marka Andrea Heslera rezultatom 2:1 (6:7, 7:6, 6:3).

Meč je krenuo u ponedeljak, ali se nastavio dan kasnije zbog kiše.

Ovo je bio njihov drugi međusobni duel i drugi trijumf Hamada, a zanimljivo je da njihov prvi susret odigran pre samo pet dana u Salcburgu. Meč je trajao 150 minuta.

Mark Andrea Hesler
Mark Andrea Heslerfoto: EPA/PETER SCHNEIDER

Prvi set doneo je veliku borbu u kojoj nismo imali prilike da vidimo niti jedan brejk, ali ni brejk šansu. Naravno, pobednik je morao da se traži u taj-brejku. Švajcarac je u njemu bio dosta bolji, odmah je strkao prednost koju više nije ispuštao, pa je 13. gem osvojio rezultatom 7:3.

Usledio je prekid zbog kiše, a u utorak smo na terenu videli preokret u režiji Srbina.

Ni u drugom setu nismo videli niti jedan brejk, a Hamad je bio blizu njega kada je u petom gemu propustio dve brejk šanse. Srećom, taj-brejk je ovog puta pripao našem teniseru. Međedović je vodio od prvog do poslednjeg poena i osvojio ga rezultatom 7:2.

U odlučujućem setu dosta bolja igra Međedovića, koji konačno pravi brejk u drugom gemu. Stečenu prednost sačuvao je bez problema, nije rivalu dozvolio nijednu brejk šansi i rezultatom 6:3 izborio je plasman u drugo kolo.

Njega tamo čeka dosta ozbiljniji rival, pošto će mu protivnik biti Stefanos Cicipas, prvi nosilac na turniru.