NOVAK UTIŠAO BEZOBRAZNE BRITANCE: Đoković razbio Musetija i zakazao dvoboj sa Alkarasom u finalu Vimbldona!
Novak Đoković, Foto: Jordan Pettitt / PA Images / Profimedia

vimbldon

Objavljeno: 21:04h
Završeno
20:53h

Novak Đoković se plasirao u finale Vimbldona.

Najbolji teniser u istoriji je razbio Lorenca Musetija rezultatom 3:0 (6:4, 7:6, 6:4).

Ovo je bio njihov sedmi međusobni duel i šesti trijumf Srbina, a meč je trajao 171 minut.

Novak će se u velikom finalu Vimbldona sastati sa Karlosom Alkarasom koji je ranije tokom dana izbacio Danila Medvedeva. Biće to repriza prošlogodišnjeg finala.

Igrao je veoma dobro Lorenco Museti na startu samog meča i nanosio je dosta problema Đokoviću.

Ipak, Novak je bio miran, sačekao je svoju šansu i stigao do brejka u šestom gemu.

Čuvao je Nole prednost, a potom je pri rezultatu 5:3 imao dve set vezane set lopte. Međutim, usledio je pravi šok, Museti je vezao četiri poena, napravio brejk i stigao do 5:4.

Srećom, sve je bilo govoto u narednom gemu. Đoković je lako stigao do tri vezane set lopte, drugu je ovog puta iskoristio i osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Museti je fantastično započeo drugi set i odmah u prvom gemu je stigao do brejka. Potvrdio je brejk u narednom gemu, a potom je poveo i sa 3:1.

Uspeo je Novak u šestom gemu da vrati brejk i to osvojivši gem bez izgubljenog poena.

Do kraja seta nismo videli više nijedan brejk, pa je morao da se odigra i 13. gem. Kao što to često biva, Đoković je bio nadmoćan u taj-brejku, rivalu je dozvolio svega dva poena i stigao do vođstva od 2:0.

Tamo gde je stao u drugom, Nole je nastavio u trećem setu. Srbin je već u prvom gemu stigao do brejka i u potpunosti slomio otpor Musetija. Bez problema je Novak čuvao stečenu prednost, a onda je pri rezultatu 5:3 na servis Italijana propustio tri vezane meč lopte.

To je dalo dodatnu snagu Musetiju koji je smanjio na 5:4, a potom igrao kao u transu i stigao do brejk šanse koja bi ga u potpunosti vratila u set, ali i u meč. Srećom, Đoković je ostao smiren, vezao je naredna tri poena i stigao do pobede.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

20:09h

III SET (6:4, 7:6, 6:4)

Novak Đoković se plasirao u finale Vimbldona!

5:4 - Tri vezane meč lopte nije iskoristio Đoković, spasao se Museti sa pet vezanih poena.

5:3 - Pretio je Museti, ali se Novak izvukao dobrim servisima i stigao nadomak pobede, tačnije na samo gem od trijumfa.

4:3 - Lak gem za Musetija, nije se Novak previše preznojio, pošto je odlučio da se fokusira na svoje servis gemove.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: Aaron Chown / PA Images / Profimedia

4:2 - Divan gem za Novaka, Đoković sigurno korača ka finalu Vimbldona.

3:2 - Museti se ne predaje, smanjuje prednost Novaka Đokovića u trećem setu.

3:1 - Još jedan gem za Novaka, još bliži je finalu.

2:1 - Namučio se Museti, ali je uspeo da osvoji prvi gem u ovom setu i tako ostane u meču.

2:0 - Đoković potvrđuje brejk.

1:0 - Novak odmah stiže do brejka. Iskoristio je drugu brejk šansu!

19:00h

II SET (6:4, 7:6)

7:6 - Kao i uvek, odigrao je Nole najbolje kada je to najvažnije i osvojio taj-brejk rezultatom 7:2.

6:6 - Idemo u taj-brejk. Novak nije iskoristio set loptu. Museti se spasao.

6:5 - Pripretio je Museti i stigao do 0:30, ali je Novak ubacio četiri neverovatna servisa, od čega su tri bila asa, pa je osvojio gem.

5:5 - Museti nastavlja da muči Novaka, osvaja još jedan lagani gem na svom servisu.

5:4 - Đoković bez problema osvaja još jedan gem i ponovo vodi.

4:4 - Uspeo je Museti da prekine, bar na kratko, Đokovićev nalet i osvoji osmi gem u okviru drugog seta polufinala Vimbldona.

4:3 - Đoković potvrđuje brejk i po prvi put vodi u drugom setu. Momentum je sada na njegovoj strani.

Novak Đokovićfoto: Mark Greenwood/IPS / Shutterstock Editorial / Profimedia

3:3 - Bravo! Đoković bez izgubljenog poena stiže do brejka!

2:3 - Uspeva Novak dobrim servisima da se izvuče i osvoji ovaj servis gem. Museti je ponovo pretio.

1:3 - Fantastično igra Museti, a sada je na spektakularan način iskoristio gem loptu i dobio aplauz čitavog stadiona, kao i samog Novaka.

1:2 - Malo se mučio Novak, ali je uspeo da osvoji prvi gem u drugom setu.

Novak Đokovićfoto: John Walton / PA Images / Profimedia

0:2 - Novak je propustio dve brejk šanse, a Museti je uspeo da se spase i uveća prednost.

0:1 - Museti odmah pravi brejk. Prvu brejk šansu nije, ali drugu jeste posle dugačkog poena.

18:10h

I SET 6:4

6:4 - Ono što nije u prošlom, jeste sada. Sjajni Nole je poveo 0:40, nije iskoristio prvu, ali je ste drugu set loptu za vođstvo rezultatom1:0

5:4 - Novak je imao dve vezane set lopte, ali je potom izgubio naredna četiri poena i Museti se vratio u set.

5:3 - Poveo je Nole 0:30, ali je Museti sjajnim servisima vezao četiri poena i smanjio prednost Đokovića. Ipak, Nole u narednom gemu ima priliku da svojim servisima osvoji prvi set.

5:2 - Potvrdio je Novak brejk i bez većih problema stigao na samo gem od osvajanja prvog seta.

Novak Đokovićfoto: Jordan Pettitt / PA Images / Profimedia

4:2 - Novak stiže do brejka. Imao je tri vezane brejk šanse, prvu nije iskoristio, ali drugu jeste posle spektakularnog duela.

3:2 - Novi gem za Đokovića. Ponovo se Italijan nije lako dao, ali ponovo nije stigao do brejk šanse.

2:2 - Imao je Novak 30:30, ali se Museti izvukao i osvojio novi servis gem.

2:1 - Lagan gem za Novaka. Dobro je servirao Đoković i bez problema osvojio ovaj servis gem.

Lorenco Museti
Lorenco Musetifoto: Aaron Chown / PA Images / Profimedia

1:1 - Uzvraća Museti istom merom. Đoković je osvojio dva poena, ali više od toga nije mogao ovog puta.

1:0 - Đoković uz male komplikacije osvaja prvi gem. Museti je pretio, stigao je do đusa, ali je Novak potom odigrao dva dobra poena i poveo.

17:49h

Novak Đoković preko Italijana Lorenca Musetija traži plasman u novo finale Vimbldona.

Tamo je već Karlos Alkaras, koji je posle preokreta i četiri seta eliminisao Danila Medvedeva.

Srbin i Italijan su se do sada sastajali šest puta i naš as je upirao pet trijumfa, dok je Museti slavio samo na Mastersu u Monte Karlu 2023. godine.

Njihov poslednji međusobni susret odigran je u okviru 3. kola Rolan Garosa ove godine. Novak je posle preokreta slavio rezultatom 3:2.

Nole je u dosadašnjem toku Vimbldona izbugio samo dva seta, po jedan od Džejkoba Firnlija i Alekseja Popirina.

Kada je u pitanju Museti, on je u svakom meču gubio makar jedan set, pa je do sada izgubio čak sedam setova.