Alkaras veliki zalogaj za Pola: Karlitos u polufinalu Vimbldona!
Karlos Alkaras, Foto: James Marsh / Shutterstock Editorial / Profimedia

atp

Malo više se oznojio Španac da bi došao do naredne faze Grend slema gde ga čeka Danil Medvedev

Objavljeno: 20:24h

Karlos Alkaras se plasirao u polufinale Vimbldona pošto je savladao Tomija Pola 3:1, po setovima 5:7, 6:4, 6:2, 6:2.

Popularni Karlitos je na startu meča odmah napravio brejk, da bi potom Pol isti uzvratio u narednom gemu. Oba tenisera su čuvala svoje servis gemove da bi Tomi pri rezultatu 6:5 po drugi put u setu brejknuo Španca i poveo sa 1:0.

Karlos Alkaras
Karlos Alkaras foto: Chryslene Caillaud / Panoramic / imago sportfotodienst / Profimedia

Amerikanac je na startu drugog seta opet oduzeo servis Karlosu, ali je u narednom gemu španski teniser uzvratio brejk. Igra Tomija se nakon toga potpuno raspala, Alkaras u sedmom gemu drugog seta dolazi do još jednog brejka i osvaja set.

U trećem setu Pol kao da se nije nalazio na meču. Praktično je Karlitos u svakom servis gemu Amerikanca imao po par brejk lopti. Loš period Pola je Karlitos iskoristio i ekspresno došao i do trećeg seta i poveo sa 2:1.

Karlos Alkaras foto: James Marsh / Shutterstock Editorial / Profimedia

U četvrtom setu je pol uzeo gem na svoj servis, da bi potom izgubio narednih pet gemova. Amerikanac je u sedmom gemu smanjio rezultat, da bi Karlitos osvojivši naredna dva gema potvrdio pobedu i plasman u polufinale Vimbldona.

Naredni Alkarasov protivnik biće Danil Medvedev koji je napravio senzaciju na Vimbldonu izbacivši prvog reketa sveta Janika Sinera.