ĐOKOVIĆ BEZ MILOSTI: Ubitačni Novak deklasirao Runea za četvrtfinale Vimbldona!
Novak Đoković, Foto: Ella Ling / Shutterstock Editorial / Profimedia

Objavljeno: 22:25h
Završeno
22:17h

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona.

Najbolji teniser u istoriji je u okviru osmine finala deklasirao Holgera Runea iz Danske rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 6:2).

Ovo je bio njihov šesti međusobni duel, a Nole je stigao i do četvrte pobede, meč je trajao 125 minuta.

Srbin će se u borbi za plasman u finale sastati sa Aleksom de Minorom, koji je ranije tokom dana savladao Artura Flisa rezultatom 3:0.

Đoković je odigrao fantastičan meč i zasluženo je stigao do ubedljive pobede.

Sve je bilo jasno od samog starta meča. Nole je u prva tri gema osvojio svih 12 poena i lako je poveo sa 3:0.

Bez većih problema sačuvao je stečenu prednost i osvojio prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu videli smo veliku borbu u prvih šest gemova u kojima nismo videli niti jedan brejk. Đoković je u sedmom uspeo da iskoristi drugu brejk šansu i povede rezultatom 4:3.

Mogao je u devetom gemu do seta, ali je propustio šest set lopti. Ono što nije tad, uspeo je u desetom gemu. Spasao je brejk šansu, a potom iskoristio sedmu set loptu i osvojio set rezultatom 6:4.

Već na startu trećeg seta Nole je stigao do brejka. Napravio je još jedan u sedmom i stigao do lake pobede rezultatom 6:2.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

21:41h

II SET (6:3, 6:4, 6:2)

Kraj meča, Novak je razbio Runea.

5:2 - Još jedan brejk za Noleta, blizu smo kraja ovog meča.

4:2 - Ozbiljno je pretio Rune, imao je i brejk loptu, ali je Novak uspeo da se izvuče dobrim servisima.

3:2 - Gem sa nulom za Runea.

3:1 - Pokušao je Rune da se vrati u meč, ali Novak uspeva da osvoji i ovaj ge.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: Mike Egerton / PA Images / Profimedia

2:1 - Rutinski gem za Runea, smanjuje prednost Đokovića u trećem setu.

2:0 - Još jedan gem za Novaka, potvrdio je brejk iz prošlog gema.

1:0 - Novak odmah stiže do brejka. Iskoristio je drugu od tri brejk šanse.

20:45h

II SET (6:3, 6:4)

6:4 - Novak Đoković osvaja drugi set. Uspeo je da spasi brejk šansu, a potom iskoristi sedmu set loptu!

5:4 - Šest set lopti spasao je Rune i uspeo da osvoji ovaj gem i produži set. Đoković se servirati da povede 2:0.

5:3 - Nemoćan je Rune, potpuna dominacija Novaka Đokovića!

4:3 - Đoković pravi brejk! Poveo je Rune 40:15, ali je Nole uspeo da mu oduzme servis iskoristivši drugu brejk šansu.

3:3 - Vratio se Novak brzo na teren i osvojio novi gem.

2:3 - Još jedan lak gem za Runea, ovog puta Noletu nije dozvolio ni poen. Đoković mora do toaleta.

Novak Đokovićfoto: James Marsh / Shutterstock Editorial / Profimedia

2:2 - Rune pruža sve jači otpor, a Novak ima problema sa stomakom. Ipak, i pored toga Đoković poravnava rezultat u ovom setu.

2:1 - Dosta bolje servira Rune u drugom setu, te osvaja još jedan lagani gem.

1:1 - Još jedan dobar gem za Novaka, iako je Rune pružio dobar otpor u ovom gemu.

Holger Rune
Holger Runefoto: Mike Egerton / PA Images / Profimedia

0:1 - Rune po prvi put vodi u ovom meču. Rutinski gem za Danca.

Izmena: 21:41h
20:27h

I SET (6:3)

6:3 - Novak osvaja prvi set posle svega 28 minuta!

5:3 - Osvojio je prvi poen Novak, ali je Holger nanizao dobre servise i uzeo naredna četiri poena.

5:2 - Nema rešenje Rune na Novakovom servisu. Ponovo je uspeo da osvoji svega jedan poen, Đoković stiže na četiri poena od osvajanja prvog seta.

4:2 - Imao je brejk šansu, ali je Rune uspeo da se spasi osvoji ovaj gem.

4:1 - Novak je bez milosti u svojim servis gemovima, ponovo ga je lako osvojio.

3:1 - Uspeo je Rune da se upiše na semafor.

3:0 - Još jedan gem bez izgubljenog poena za Novaka, 12:0 je trenutno u poenima za Srbina.

2:0 - Brejk! Đoković nijedan poen nije izgubio ni na servis Runea i stiče veliku prednost.

1:0 - Novak uvodni servis gem osvaja bez izgubljenog poena, dobar početak meča.

19:59h

Čekanju je došao kraj.

Novak Đoković i Holger Rune uskoro će izaći na Centralni teren Vimbldona kako bi odmerili snage u okviru osmine finala ovog prestižnog turnira.

Ovo će biti šesti međusobni duel Srbina i Danca, a Nole vodi rezultatom 3:2 u pobedama.

Pobednik će se u okviru četvrtfinala sastati sa Aleksom de Minorom, koji je ranije tokom dana eliminisao Francuza Artura Flisa.