SENZACIJA U PARIZU: ISPAO Đokovićev VELIKI rival!
Novak Đoković, Foto: Ibrahim Ezzat/NurPhoto/Shutterst / Shutterstock Editorial / Profimedia

šok

Ovo je malo ko mogao da očekuje

Velika senzacija dogodila se u 3. kolu Rolan Garosa.

Italijanski teniser Mateo Arnaldi razbio je i eliminisao Andreja Rubljova rezultatom 3:0 (7:6, 6:2, 6:4).

Ovo je bio njihov drugi međusobni meč i prvi trijumf Italijana, a duel je trajao 155 minuta.

Rolan Garos je tako ostao bez svog šestog nosioca, što su svakako dobre vesti za Novaka Đokovića i ostale pretendente na pariski tron.

Rubljov je bio blizu osvajanj prvog seta pošto je napravio brejk i poveo rezultatom 4:3. Ipak, već u narednom gemu usledio je odgovor Arnaldija, pa je set nešto kasnije morao da ode u taj-brejk.

Rus je propustio set loptu, a Arnaldi svoju nije, pa je 13. gem osvojio rezultatom 8:6.

To kao da je slomilo Andreja, pošto u naredna dva seta nije ličio na sebe. Mateo je u drugom setu napravio čak tri brejka, dok je rivalu samo jednom dozvolio da mu oduzme servis. To je bilo sasvim dovoljno da se set osvoji rezultatom 6:2.

Nije imao rešenja Andrej Rubljov za nadahnutog Italijana, koji je u trećem setu jedini brejk napravio u sedmom gemu i kasnije ga osvojio rezultatom 6:4.

Arnaldi će se u osmini finala sastati sa pobednikom duela između Žižen Ženga i Stefanosa Cicipasa.