OLGA POSLE DRAME SRUŠILA HRVATICU: Danilovićeva u osmini finala Rolan Garosa!
Olga Danilović, Foto: EMMANUEL DUNAND / AFP / Profimedia

kraj

Posle nešto više od tri sata igre i nestvarne borbe, srpska teniserka ide u narednu fazu turnira

Objavljeno: 14:34h

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u osminu finala Rolan Garosa pošto je savladala Donu Vekić posle spektakularnog preokreta (0:6, 7:5, 7:6).

Teniserka iz Hrvatske je bolje počela meč i već na startu posle dva izjednačenja u gemu iskoristila prvu brejk loptu i povela.

Već u narednom gemu je Olga mogla da uzvrati brejk.

Olga Danilović
Olga Danilovićfoto: EMMANUEL DUNAND / AFP / Profimedia

Danilovićeva je stigla do 30:30, ali i ne i dalje od toga, pa je Vekić potvrdila brejk.

Loša igra Olge je eskalirala, srpska teniserka izgubila je još jedan gem na svoj servis, Dona je imala odličnu zalihu od 3:0 na startu meča.

Do kraja prvog seta, Olga nije uspela da uzme nijedan gem, pa je set izgubila sa nulom.

Onda je usledilo Danilovićevo buđenje.

Srpska teniserka je na početku drugog seta konačno došla i do svog prvog gema na meču.

Dona Vekić
Dona Vekićfoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Na 40:30, Vekić je napravila neiznuđenu grešku iz forhenda, pa se Olga "upisala" na semafor.

Obe teniserke su sačuvale svoje servis gemove u drugom setu do rezultata 5:5, da bi na kraju Olga brejknula Donu i tako uzela drugi set 7:5.

Na startu trećeg seta, usledio je brejk Hrvatice.

Imala je priliku Danilovićeva da odmah vrati brejk, ali je Vekić odolela i potvrdila prednost u trećem setu – 0:2

Na 30:15, srpska teniserka je napravila grešku.

Imala je Vekić brejk loptu, ipak, Olga je uspela da poništi jer je i protivnica pogrešila.

Videli smo potom još jedno izjednačenje, pa dva poena za Olgu koja je tako došla do svog prvog gema u trećem setu.

Zatim su obe igračice sačuvale svoje servis gemove do rezultata 4:4.

U najgorem mogućem momentu za Olgu, usledio je brejk Vekićeve 5-4.

Olga Danilović foto: Foto Olimpik / ddp USA / Profimedia

Ipak, Danilovićeva je ostala pribrana i uspela je da uzvrati ribrejk.

Potom su obe teniserke sačuvale po jedan servis gem, te je treći set otišao u super-brejk.

Danilovićeva je dobila odlučujući super-brejk (10:8) i tako se plasirala u osminu finala Rolan Garosa.

Olga čeka pobednicu meča Kloe Pake i Merkete Vondrušove.