TO JE PRAVI NOVAK: Đoković razbio Baenu i zaplašio ostale rivale!
Novak Đoković, Foto: David Winter / Shutterstock Editorial / Profimedia

Andrej Kosić
Završeno
17:54h

Novak Đoković se plasirao u 3. kolo Rolan Garosa.

Najbolji teniser sveta je u okviru 2. runde Otvorenog prvenstva Francuske deklasirao Španca Roberta Karbaljesa Baenu rezultatom 3:0 (6:4, 6:1, 6:2).

Bio je ovo njihov treći međusobni duel i treća pobeda Srbina, a meč je trajao 126 minuta.

Novak Đoković, Rolan Garos, Sudija

Đoković je odigrao jedan od najboljih mečeva u poslednjih nekoliko meseci i bez ikakvih problema je slomio otpor Španca.

Baena jeste meč otvorio brejkom, ali mu je odmah uzvraćeno od strane Novaka u drugom gemu.

Usledila je velika borba, oba tenisera su čuvala svoje servis gemove i činilo se da ćemo imati veoma neizvesnu završnicu seta.

Ipak, pri rezultatu 5:4 Novak stiže do dve brejk i set lopte, prvu je odmah iskoristio i poveo rezultatom 1:0.

U drugom setu potpuna dominacija Novaka. Osvojio je sve gemove na servis Baene, dok je rivalu dopustio jedan brejk. Sve to je bilo dovoljno za ubedljivih 6:1 i vođstvo od 2:0.

Nešto slično smo gledali i u trećem setu. Đoković je plesao na terenu, a Španac nije imao nikakvog rešenja za sjajnu igru srpskog asa. Baena je nekako uspeo da osvoji dva gema na svoj servis u ovom setu, ali to je bilo sve od njega. Đoković je bio fantastičan i rezultatom 6:2 osvojio je treći set i plasirao se u 3. kolo.

Tamo ga očekuje pobednik duela između starih poznanika, Gaela Monfisa i Lorenca Musetija.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

17:22h

III SET (6:4, 6:1, 6:2)

6:2 - NOVAK ĐOKOVIĆ SE PLASIRAO U 3. KOLO ROLAN GAROSA.

5:2 - Nekako je Baena uspeo da osvoji još jedan gem na ovom meču, po svemu sudeći poslednji.

5:1 - Đoković se poigrava sa nedoraslim rivalom.

4:1 - Đoković kao brzi voz. Stiže do brejka sa nulom.

3:1 - Lagan gem za Novaka.

2:1  - Baena prekida Noletovu seriju i osvaja prvi gem na svoj servis još od osmog gema prvog seta. Mučio se Španac, ali na kraju uspeo da osvoji ovaj servis gem posle četvrte gem lopte.

2:0 - Baena nema nikakvog rešenja, Novak pleše po terenu i sa nulom osvaja još jedan gem.

Novak Đoković
Novak Đokovićfoto: David Winter / Shutterstock Editorial / Profimedia

1:0 - Novak pravi brejk odmah na startu trećeg seta.

16:45h

II SET (6:4, 6:1)

6:1 - Novak Đoković osvaja i drugi set, ovog puta bez ikakve drame.

5:1 - Sve se vraća u normalu. Đoković oduzima servis rivalu i stiže nadomak osvajanja i drugog seta.

4:1 - Pravo niotkuda Baena stiže do brejka i vraća se u ovaj set.

4:0 - Nastavlja se dominacija Novaka Đokovića, Baena je razbijen i nema odgovor u ovim trenucima na igru srpskog asa.

3:0 - Peti gem u nizu za Novaka, čini se da je slomio otpor neugodnog Španca.

2:0 - Novak stiže do brejka bez većih problema.

Novak Đokovićfoto: Dimitar DILKOFF / AFP / Profimedia

1:0 - Đoković je izgubio prvi, ali i osvojio naredna četiri poena za početno vođstvo u drugom setu.

15:52h

I SET 6:4

6:4 - Novak Đoković osvaja prvi set. Stigao je do dve set lopte, odmah je iskoristio prvu i poveo protiv Baene rezultatom 1:0.

5:4 - Težak gem, ali je uspeo da ga osvoji Đoković. Baena je ponovo pretio, ali i još jednom ostao kratkih rukava.

4:4 - Sve je sigurniji Baena na svom servisu, sada osvaja gem bez izgubljenog poena.

4:3 - Pretio je Baena, poveo sa 15:30, ali je Novak sjajnim servisima uspeo da veže tri poena i osvoji novi gem.

3:3 - Baena je uspeo da osvoji još jedan gem. Đoković je stigao do đusa, ali više od toga nije mogao.

3:2 - Još jedan lagan gem za Novaka, ponovo rivalu nije dozvolio niti jedan poen.

2:2 - Propustio je Nole tri vezane brejk lopte, a potom još jednu. Baena se na spektakularan način spasao i izjednačio rezultat.

Roberto Karbaljes Baena
Roberto Karbaljes Baenafoto: Dimitar DILKOFF / AFP / Profimedi

2:1 - Još jedan sjajan gem za Novaka, Đoković po prvi put u prednosti na ovom meču.

1:1 - Odmah uzvraća brejkom Novak. Odigrao je fantastičan gem Đoković. Sa nulom osvaja gem.

0:1 - Roberto Karbaljes Baena odmah stiže do brejka. Španac igra veoma sigurno na startu ovog meča. Stigao je do dve brejk šanse i odmah je iskoristio prvu.

15:47h

Đoković će prvi servirati na ovom meču.

15:21h

Novak Đoković se u okviru 2. kola Rolan Garosa sastaje sa Robertom Karbaljasom Baenom.

Biće ovo njihov treći duel, a prethodna dva je Novak rešio u svoju korist. Oba su se odigrala na Grend slemovima, Španac još uvek ne zna ni za set protiv najboljeg tenisera sveta.

Pobednik meča će igrati u okviru 3. kola protiv boljeg iz duela između Gaela Monfisa i Lorenca Musetija.

Izmena: 15:49h