Novak Đoković, Foto: Anne-Christine POUJOULAT / AFP / Profimedia

ATP

Objavljeno: 23:11h
Završeno
23:03h

Prvi reket sveta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobedom nad Pjer Igom-Erberom u tri seta (6:4, 7:6 ,6:4)

Novak je dobro započeo meč na stadionu "Filip Šatrije". Već u trećem gemu prvog seta je napravio brejk i poveo sa 2:1. Bilo mu je to dovoljno da za 37 minuta dobije prvi set.

Novak Đoković

Drugi set je dobio puno drame. Napravio je Novak brejk u prvom gemu, ali se Erber već u narednom revanširao. Do kraja seta nije bilo brejkova, pa su teniseri ušli u taj-brejk. Tu se Novak uzdigao, povećao energiju na terenu i sa 7:3 rešio taj deo igre u svoju korist. Drugi set je trajao 66 minuta, gotovo duplo više nego prvi.

U trećem setu nije bilo brejka sve do desetog gema, kada je Novak kod rezultata 5:4 oduzeo servis Francuzu i posle dva i po sata stigao do trijumfa u meču.

22:20h

3. SET:

6:4 - Kraj! Pobeda Novaka!

5:4 - Đoković dolazi na korak od pobede!

4:4 - Francuz uspeva da preživi i ovaj gem na svoj servis.

3:4 - Siguran gem za Novaka.

3:3 - Erber bez izgubljenog poena dobija gem na svoj servis.

2:3- Đoković čuva gem na svoj servis, Srbin je sve bliži pobedi.

2:2 - Novak nije iskoristio brejk-loptu, Erber i dalje u ''životu''.

1:2 - Novak uzima gem bez izgubljenog poena.

1:1 - Đoković nije uspeo da iskoristi prednost od 0:30, Ember poravnava prednost.

0:1 - Novak rutinski osvaja gem na svoj servis.

Izmena: 23:03h
21:12h

2 SET:

6:7 - Novak osvaja i drugi set. Đoković pred pobedom!

6:6 - Igra se taj-brejk!

Novaka neće prvi servis i jako teško dobija poene na svoj servis. U prvom setu je bilo totalno drugačije.

6:5 - Erber je uz dosta muka uspeo da sačuva još jedan servis gem.

5:5 - Novak siguran, osvaja gem na svoj servis.

5:4 - Erber na korak do osvajanja drugog seta. Odlični servisi Francuza prave veliki problem Đokoviću.

4:4 - Novak čuva svoj servis, ali uz dosta muka.

Novak Đoković foto: Baptiste Autissier / imago sportfotodienst / Profimedia

Franuzuz je mnogo agresivniji, Novak više nema lake poene na svoj servis.

Erber ima sedam behend vinera, dok Novak ima samo jedan, što je neverovatan podatak i ne tako tipično sa Đokovića.

4:3 - Erber siguran na svoj servis.

3:3 - Novak čuva svoj servis.

3:2 - Erber osvaja gem sa nulom na svoj servis i čuva minimalnu prednost.

2:2 - Đoković rutinski potvrđuje svoj servis i poravnava rezultat.

2:1 - Novak nije uspeo da iskoristi brejk-loptu na servis Erbera, vodi Francuz.

1:1 - Erber dolazi do ribrejka!

0:1 - Đoković pravi brejk na startu drugog seta!

Izmena: 22:36h
20:24h

I SET:

4:6: Novak osvaja prvi set!

4:5 - Erber uspeva da izbori ostanak u setu uz dosta muka.

3:5 -  Đoković uzima gem na svoj servis sa nulom.

3:4 - Erber ne dozvoljava još jedan Novakov brejk, te čuva prednost na svoj servis.

Novak Đokovićfoto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Sjajni servisi Đokovića, uspešnost prvog servisa mu je 82 odsto, dok je na drugom maksimalan, tačnije 100 odsto.

2:4 - Novak čuva prednost i još jednim sigurnim gemom na svoj servis ide korak bliže realizaciji prvog seta u svoju korist.

2:3 - Erber smanjuje prednost.

1:3 - Novak osvaja gem na svoj servis sa nulom i overeva brejk.

1:2 - Dupla greška Embera na svoj servis, a zatim forhend u aut, skupo su ga koštale. Novak Đoković dolazi do prvog brejka na meču i vođstva.

1:1 - Novak uzvraća gem na isti način, bez izgubljenog poena i poravnava rezultat.

0:1 - Erber bez izgubljenog poena na svoj servis stiže do vođstva na meču.

Meč je počeo!

19:30h

Novak Đoković u prvom kolu Rolan Garosa sastaje se sa domaćim teniserom Pjer-Igom Erberom.

Najbolji teniser u istoriji kreće u pohod na odbranu titule u prestonici Francuske, koju je osvojio prošle godine, kada je u finalu bio bolji od Kaspera Ruda.

Novak i Erber su se do sada samo jednom sastali i to davne 2013. godine, a Srbin je odneo pobedu.

Ono što je zanimljivo za Đokovićevog protivnika jeste da ima 33 godine i, da  četrnaest godina aktivno igra tenis, međutim, više je bio posvećen dubl konkurenciji, gde je beležio sjajne rezultate, dok je singl gledao kao alternativu.