Divota ih je gledati: Odbojkašice Srbije deklasirale domaćina na startu Olimpijskih igara!
Odbojkašice Srbije, Foto: JOHN THYS / AFP / Profimedia

bravo

Sjajna igra naših dama

Objavljeno: 22:30h
Andrej Kosić

Odbojkašice Srbije uverljivom pobedom započele su pohod ka zlatu na Olimpijskim igrama u Parizu.

Naše dame su u okviru 1. kola grupe A deklasirale domaćina Francusku rezultatom 3:0 (25:17, 25:17, 25:22).

Izabranice Đovanija Gvidetija po završetku 1. kola su prve u grupi, pošto su u drugom meču grupe Kineskinje savladale Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:2.

Srbija u narednom kolu 31. jula igra protiv SAD, a grupna faza se završava 4. avgusta mečom protiv Kine.

Prvi set je bio veoma dramatičan sve do rezultata 13:13. Srbija potom pravi seriju od 11:3 i stiče nedostižnu prednost.

Tijana Bošković i drugarice koriste drugu set loptu i osvajaju ovaj deo igre rezultatom 25:17.

Drugi set doneo je novu dominaciju Srpkinja. Već sredinom seta bilo je jasno da će ga naša selekcija ubedljivo osvojiti.

To se na kraju i dogodilo, pošto je Srbija drugi set osvojila rezultatom 25:17, baš kao i početni.

Dominirale su Gvidetijeve izabranice i u trećem setu. Lako su stekle prednost od 12:6 i činilo se da će bez ikakvih problema privesti set i meč kraju.

Ipak, vođene podrškom domaće publike Francuskinje se pravo niotkuda vraćaju u set i stižu do samo jednog poena zaostatka, 12:11.

Usledila je kraća igra nerava, a Srbija je uspela da se odlepi na četiri poena prednosti, a potom i pet. Pri rezultatu 24:19 naš tim imao je pet set lopti, prve tri nije iskoristio, ali jeste četvrtu za važnu i ubedljivu pobedu na startu Igara.