Strahinja Dragosavljević i Veljko Vještica osvojili srebro na Svetskom prvenstvu!
Uspešno takmičenje u Plovdivu, Foto: Instagram.com/printscreen/veljko_vjestica

bravo

Pred njima je svetla budućnost

Objavljeno: 13:53h

Bačkopalanački dvojac Strahinja Dragosavljević i Veljko Vještica su osvojili su srebrnu medalju u disciplini K2-500.

Oni su na Svetskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore, koje se održava u Bugarskoj, finalnu trku izveslaju za 01:32.720 i tako se, pored Evropskog zlata iz Bratislave, domognu i svetskog srebra.

Zlatnu medalju su osvojili mađarski dvojac Samu – Hidvegi (01:30.740), a bronzana medlja je pripala italijanima Valerosi – Pedralli (01:33.667).

Ovo je za Strahinju Dragosavljevića bila druga medalja na Svetskom prvenstvu, jer je dan ranije u miksu na 500 metara osvojio bronzanu medalju u tandemu sa Dinom Bacelj.