Crevar za dlaku ostala bez medalje u Beogradu, četvrta na 400 metara mešovito na EP!
Anja Crevar, Foto: Maksim Bogodvid / Sputnik / Profimedia

uspeh

Borila se kao lavica

Srpska plivačica Anja Crevar zauzela je danas četvrto mesto u finalu discipline 400 metara mešovito na Evropskom prvenstvu u Beogradu.Ona je trku završila za 4:46,23 minuta.

Zlato je osvojila Izraelka Anastasija Gorbenko (4:36,05), dok su srebrno i bronzu osvojile mađarske plivačice Vivijen Jakl (4:38,96) i Žužana Jakaboš (4:40,24).

Ženska štafeta Srbije u disciplini 4x100 metara slobodnim stilom je u finalu zauzela osmo mesto.

Srpska štafeta, u sastavu Katarina Milutinović, Jana Marković, Mina Kaljević i Martina Bukvić, trku je završila za 3:45,64 minuta.

Najsjajnije odličje pripalo je Mađarskoj, srebro su osvojile plivačice Danske, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela Poljska.