Srbija demolirala Hrvatsku u finalu i po treći put uzastopno osvojila zlatnu medalju na OI!
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Foto: Andreas SOLARO / AFP / Profimedia

nema nam ravnog

Objavljeno: 15:09h
Završeno
15:05h

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Hrvatsku u finalu Olimpijskih igara u Parizu sa 13:11 i tako osvojila treću uzastopnu zlatnu medalju!

Neverovatan uspeh naše selekcije! Nakon zlata u Riju i Tokiju, srpski vaterpolisti su osvojili novo najsjanije odličje!

Nikola Jakšić, Vaterpolo reprezentacija Srbije, Olimpijske igre u Parizu

Delfini su od počerka meča sa Hrvatskom stavili jasno do znanja ko je najveća vaterpolo reprezentacija na svetu. Poveli smo i održavali prednost, a u onda u finišu slomili komšije za veliku radost srpske nacije.

15:05h

Četvrta četvrtina:

Kraj! Srbija je olimpijski šampion! Hrvatska je savladana sa 13:11!

Kakva defanziva našeg tima! Nešto više od jednog minuta do kraja naši vode 12:9!

Tri minuta do kraja i plus tri za Srbiju - 12:9! Kakva golčina Dedovića, blizu smo zlata!

Sreća za naš tim i dobra odbrana Vica, Hrvati propuštaju priliku da dođu na minus jedan. Šest minuta do kraja.

Vrlić zavrće loptu u mrežu i smanjuje prednost Srbije na 11:9.

14:33h

Treća četvrtina:

Srbija sa prednošću od 11:8 ulazi u poslednju deonicu!

Bomba Mandića za 11:7!

Joković pakuje loptu u mrežu za 10:7.

Gol, gol, gool! Radomir Drašović za 10:6 - finiš treće deonice!

9:6, smanjju Hrvati...

Rašović golom iz daljine vodi Srbiju na plus četiri - 9:5!

14:17h

Druga četvrtina:

Poluvreme! Plus tri za naš tim - 8:5! Hrvati nisu iskoristili dva igrača više u jednom napadu!

Fantastična akcija našeg tima i vodimo 8:5!

Finiš prvog poluvremena, Hrvati prave seriju 2:0 i smanjuju na 7:5.

I opet Fatović... Iz očaja je u poslednjim sekundama napada šutirao iz daljine i pogodio za 7:4.

Sipa Srbija sa svih strana, Rašović pogađa nakon igrača više za 7:3!

Bije Vico kao iz topa na Ceru! 6:3 za Srbiju!

Ponovo taj Loren Fatović... Hrvati smanjuju na 5:3.

13:58h

Prva četvrtina:

Srbija igra kao u transu, novi igrač više i novi gol Jakšića za 5:2!

Igrač više za Hrvate i 2:2...

Ćuk pogađa sa peterca - vodimo 2:1, finiš prve deonice.

Gol, gol! Rašović na kon igrača više poravnava na 1:1!

Tvrd početak finala, a Fatović golom donosi Hrvatima prednost  - 1:0.

13:11h

Vaterpolo reprezentacija Srbije od 14 časova igra finale protiv Hrvatske u finalu Olimpijskih igara u Parizu.

Srbija ima dva vezana zlata na OI 2016. i pet godina kasnije u Tokiju. Hrvate smo već tukli u Rio De Žaneiru u borbi za zlato.