Sija kao zlato! Herojska pobeda košarkaša Srbije za osvetu Nemcima i najblistaviju bronzu na OI
Micić na meču sa Nemcima, Foto: Damien MEYER / AFP / Profimedia

meč za bronzu

Objavljeno: 15:50h
Završeno
12:46h

Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je u meču za treće mesto pobedila Nemce rezultatom 93:83.

Sve osim pobede "orlova" bi bila istorijska nepravda nakon herojskog poraza u polufinalu od Amerikanaca, ali i od "pancera" na Svetskom prvenstvu u Manili.

Svi smo znali da imamo bolji tim od Nemaca, ali morali smo to da dokažemo na terenu.

To smo i uspeli od prvog do poslednjeg trenutka ovog meča. Još jedna timska pobeda "orlova" gde nije postojao ni najbolji igrač sveta, ni najbolji plejmejker ni najbolji centar, već jedan jedini cilj - obradovati naciju.

Nikola Jokić je ispisao istoriju pošto je zabeležio tribl-dabl od 19 poena, 12 skokova i 11 asistencija i tako postao tek četvrti igrač koji je na Olimpijskim igrama to uspeo.

Naravno njegova partija ne umanjuje doprinos ostalih igrača, pogotovo Alekse Avramovića koji je ponovo bio motor ekipe.

Košarkaši Srbije
Košarkaši Srbijefoto: Aris MESSINIS / AFP / Profimedia

U trećoj deonici je odigrao onako kako samo on ume, odbio nalet Nemaca i približio nas bronzi.

Na kraju je završio meč sa 13 poena, 5 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte.

Micić je bio drugi najefikasniji sa 19 poena, a kapiten Bogdanović je dodao 16.

Nemci su pokušali da nadomeste kvalitet šutom sa distance, ali nije išlo.

Predvodili su ih braća Vagner sa 18 poena, dva manje Moric Vagner. Šruder je ostao na skromnih 13, što dovoljno govori o sjajnoj odbrani našeg tima, pre svih pomenutog Alekse.

Izmena: 15:50h
12:45h

40. minut - Kraj meča 93:83! Srbija je osvojila bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu! Ponos nacije!

12:43h

38. minut - Trojka Šredera. Greši Micić, ali srećom to ne kažnjavaju Nemci 93:81

12:39h

37. minut - Vagner pogađa za 2, a ona ulazi u raspravu sudijama što oni sankcionišu tehničkom, Vasa koristi poklon.

Opaaaa. Sjajna akcija i trojka Vanje Marinkovića 93:78

12:38h

36. minut - Jokić ima istorijski tripl-dabl! 89:76

12:35h

35. minut - Vagner stariji ponovo pogađa. Kad je najteže Bogdan Bogdanović za 3!

Avramović ponovo krade loptu, Marinković sve pretvara u poene! 87:74

12:35h

34. minut - Šreder pogađa za 2, ali neiskorišćen napad Srbije, ispromašivali smo se 82:72

12:33h

33. minut - Napokon, ide trojka i Nikole Jokića. Neverovatno, vraća Vagner. Opet sjajni Avramović pogađa posle kontre u kojoj ga je samo Jokić video 82:70

12:32h

32. minut - Jako važna trojka Bogdana Bogdanovića! 77:67

12:30h

31. minut - Ponovo je Bogdan na terenu. Novi poeni za Nikolu Jokića, uzvraća sztariji Vagner 74:65

12:27h

30. minut - Vasa je dobio udarac u lice, srećom nije ništa ozbiljnije. Blokiran Milutinov od košem, s druge strane poentira Vagner i nastavlja sa sjajnom partijom.

Kraj treće četvrtine 72:63

Košarkaška reprezentacija Nemačke, Košarkaška reprezentacija Srbije, Olimpijske igre
12:22h

29. minut - Ide trojka Vase Micića. Sjajan potez Morica Vagnera sa druge strane. Nesigurna igra Srbije u napadu, jedva smo ubacili loptu na teren, srećom je dosuđen faul nad Vasom.

Bravo, Vaso. Fauliran naš plej na šutu za tri poena 72:61

12:20h

28. minut - Nova trojka za Bongu, a onda tehnička za Micića.

Vajler Beb siguran sa linije penala 80:61

12:16h

27. minut - Moric Vagener postiže novu trojku za Nemce, Pešić reaguje tajm-autom!

Sjajna akcija naših košarkaša, utrčavanje Dobrića i nova asistencija za Jokića 66:51

Sada i tehnička za Nemce 67:53

12:13h

26. minut - Ide i trojka Ognjena Dobrića. Ostao je Bonga sam i vraća trojku 64:48