Razočaravajući poraz! Kineskinje bolje od Srpkinja posle velike drame
Srbija - Kina, Foto: Natalia KOLESNIKOVA / AFP / Profimedia

idemo dalje

Imaćemo dosta teži zadatak u četvrtfinalu

Objavljeno: 19:19h

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Kine sa 3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 27:29), što znači da ćemo u četvrtfinale Olimpijskih igara sa treće pozicije.

Već pre ovog duela se znalo da su naše devojke obezbedile plasman među osam najboljih, ali smo propustili šansu da osvojimo drugo mesto u Grupi A.

Jedna sporna scena je obeležila finiš meča kada je Kineskinjama dodeljena pobeda, ali je naš tim tražio čelendž i obezbedio još nekoliko poena u četvrtom setu.

Ipak, Tijana Bošković nije mogla sama protiv svih, pa smo Kineskinjama pružili ruku za današnju bolju partiju.

Nakon izjednačenog većeg dela prvog seta, Srbija je boljom igrom u završnici upela da stigne do prednosti.

Odbojkašice Srbije
Odbojkašice Srbijefoto: Natalia KOLESNIKOVA / AFP / Profimedia

U drugom setu Kina je u drugom delu seta vezanim poenima povela sa 15:19 i prednost sačuvala do kraja tog dela i stigla do izjednačenja.

Pri rezultatu 17:17 u trećem setu Kina je vezala pet poena. Srbija je pokušala da se vrati u zvaršnici, smanjila na poen zaostatka 21:22, ali je Kina ipak uspela da sačuva prednost i povede u setovima.

Nakon velike borbe u četvrtom setu, Kineskinje su ponovo bile koncentrisanije u završnici i zabeležile pobedu.

Kina je završila kao prva u grupi sa sve tri pobede.