Vaterpolisti i košarkaši u četvrtfinalu: Bogdanović rekorder, odbojkaši se nisu obrukali na oproštaju
Vaterpolisti Srbije, Foto: Xu Zijian / Xinhua News / Profimedia

OLIMPIJSKE IGRE

Liveblog
07:52h

Vreme je za osmi dan Olimpijskih igara u Parizu, gde sve počinje već od osam ujutru kada je reč o našim takmičarima.

Na tatami izlazi miks naših džudista, a u timu su Strahinja Bunčić, Nemanja Majdov, Aleksandar Kukolj, Milica Nikolić, Marica Perišić i Milica Žabić.

Nemanja Majdov
Nemanja Majdovfoto: Naoki Nishimura / AFLO / Profimedia

Od 9.30 veslačica Jovana Arsić biće deo kvalifikacija u kategoriji skif, dok biciklista Ognjen Ilić od 11 časova kreće drumsku trku.

Košarkašice se od 13.30 sastaju za Španijom za prvo mesto u grupi, a onda tek od 19.30 sledi duel domaćina Francuske i naših vaterpolista.

Selektor Uroš Stevanović i vaterpolisti Srbije
Selektor Uroš Stevanović i vaterpolisti Srbijefoto: Xu Zijian / Xinhua News / Profimedia

"Delfini" moraju da pobede kako bi zadržali šanse za četvtrtfinale, a odbojkaši su već ispali i utakmica sa Kanadom (21.00) je rezulatski nebitna.

U isto vreme košarkaši idu na Južni Sudan, a "orlovima" je potrebno minimalno slavlje kako bi dobili status najbolje drugoplasirane selekcije.

00:15

Novak Đoković izvadio krstić

23:16h

Pobeda za kraj! Odbojkaši Srbije su posle velikog preokreta savladali Kanađane.

23:02h

Izabranici Igora Kolakovića uspevaju na nadoknade dva seta zaostatka protiv Kanade 2:2.

23:01h

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Južnog Sudana rezultatom 96:85 i tako se plasirala u četvrtfinale Olimpijskih igara.

22:23h

Odbojkaši Srbije su uspeli da osvoje treći set, nakon 2:1 za Kanadu. Nažalost, za njih su Olimpijske igre već završene.

22:01h

Košarkaši Srbije vode 47:44 na poluvremenu protiv Južnog Sudana.

20:40h

Kraj! Srbija je u četvrtfinalu, Francuzi su pali sa 15:8.

20:23h

Srbija igra sjajno i ima ogromnu prednost posle odigrane tri četvrtine 12:6

20:16h

Uspeli su Francuzi koliko toliko da se konsoliduju početkom treće deonice, ali nakon sjajnih odbrana srpskog golmana, ponovo smo vratili ubedljivu prednost 11:6

20:03h

Kraj prvog poluvremena! Rapsodija vaterpolista Srbije koji vode sa 8:4.

19:57h

Srbija raspucana! Sava Ranđelović igra sjajan meč, a Petar Jakšić postiže debitantski gol 6:2

19:44h

Kraj prve četvrtine! Ovo mnogo bolje izgleda, Srbija vodi 4:2 protiv Francuske posle prve četvrtine.

Ono što raduje je nivo odbrane izabranika Uroša Stevanovića.