Selektor vaterpolo reprezentacija Srbije, Foto: Pixsell/Sanjin Strukic / Pixel Media / Profimedia

katastrofa

Očajna partija "delfina"

Objavljeno: 12:07h

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubedljivo je poražena od selekcije Australije na Olimpijskim igrama u Parizu rezultatom 8:3.

Naši "delfini" su postigli prvi gol tek u poslednjem minutu prvog poluvremena koje je završeno šokantnim rezultatom 6:1.

Mučila se naša reprezentacija i sa Japanom u prvom kolu, ali ovo je zaista katastrofalna igra dvostrukog uzastopnog olimpijskog šampiona.

Jedini gol za naš tim u prvom poluvremenu postigao je Dušan Mandić, a "delfini" su bili potpuno demoralisani jer im ništa nije polazilo od ruke.

Selektor Uroš Stevanović je bio besan na svoje igrače, bilo je tu dosta propusta i izgubljenih lopti, ali ukoliko kiks mora da nam se dogodi na najvećoj sportskoj smotri, najbolje da to bude u ranoj fazi turnira.

Dušan Mandić
Dušan Mandićfoto: Luka Stanzl / Pixel Media / Profimedia

Nastavila se agonija Srbije i u trećem periodu. Iako smo smo zaigrali bolju odbranu, to nam nije donelo boljitak u napadu.

Sve u svemu gledali smo jako loš meč, a u trećoj deonici smo kao i u prvoj videli samo jedan gol koji su postigli Australijanci.

Dedović i Mandić su konačno pogodili za Srbiju u poslednjem kvartalu, ali odavno se videlo da spasa nema.

Australijanci su osokoljeni ubedljivim vođstvom okušali u šut sa distance, te ubedljivo slavili sa 8:3.

U narednom kolu, Srbija će igrati protiv Španije, a Australija protiv Francuske.