![Evropski velikan otima Srbiji selektora!](_ls.jpg)
Ozbiljan kandidat
Evropski velikan otima Srbiji selektora!
Aleksandar Saša Đorđević, selektor Srbije, ozbiljan je kandidat da nasledi Ćavija Paskvala na klupi Barselone.
Za korak ispred svih: Lansirana Espreso aplikacija! Overite je odmah!
U Kataloniji su izgleda odlučili da se ponovo okrenu Srbima koji su im ranije donosili dosta uspeha, bilo kao igrači i treneri.
![](http://www.espreso.co.rs/data/images/2016/07/07/10/42987_djordjevic-beta-milos-miskov_ff.jpg?ver=1467878494)
Pa tako nakon što se pojavilo ime Svetislava Pešića kao potencijalno novog trenera "blaugrane", sada je isplivalo ime bivšeg igrača tog kluba i prošlogodišnjeg trenera Panatinaikosa.
Katalonska štampa već neko vreme licitira sa imenima stručnjaka koji bi mogli da sednu na klupu Barse, a pored dvojice Srba pominju se i Focis Kacikaris, Etore Mesina, Šarunas Jasikevičijus i Alonso.
![](http://www.espreso.co.rs/data/images/2016/07/05/19/42507_srbija-fonet-fonetaleksandar-kokovi_ff.jpg?ver=1467878507)
Najveća prepreka Đorđevićevom angažmanu jeste pravilo ACB lige da trener kluba ne može biti selektor neke reprezentacije. Tako je Pešić morao 2002. godine da podnese ostavku u nacionalnom timu da bi preuzeo Barselonu.
(Espreso.co.rs)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!