
potreban je partizanu protiv efesa
Poznato da li Isak Bonga igra protiv Anadolu Efesa!?
Oglasio se Željko Obradović
Košarkaši Partizana u petak od 20 i 45 u već rasprodatoj Beogradskoj areni dočekuju Anadolu Efes u utakmici 30. kola regularnog dela Evrolige.
Dan uoči okršaja u Areni novinarima se obratio trener Partizana Željko Obradović:
- Veoma težak period je iza nas, putovanja u Barselonu, pa u Dubai. Svi igrači su dobro osim Marija Nakića. Nije trenirao - istakao je trofejni stručnjak koji je ovim putem faktički potvrdio da je Isak Bonga spreman za sutrašnji meč, a da li će Nemac biti u konkurenciji za tim, znaćemo na dan utakmice.

Što se tiče utakmice sa timom koji mu je postao veliki rival tokom godina koje je proveo na klupi Fenerbahčea, Obradović kaže:
- Ovo je prvo veliko finale, s obzirom na situaciju u kojoj smo i mi i oni. U pitanju je tim koji igra izvanredno i ima takav roster da su među najboljim ekipama u Evropi. Veoma pažljivo sam pogledao poslednju utakmicu protiv Bajerna, to je bio jedan od najboljih mečeva koje sam gledao ove godine u Evroligi. Imaju izuzetan kvalitet, sa mnogo ritma, kažnjavaju svaku vrstu pomoći… Očekuje nas zaista veoma, veoma neugodan protivnik.

Partizan i Efes imaju isti skor, 15-14, pred ovu utakmicu.
- To je najinteresantnije za sve koji prate Evroligu. Do poslednjeg kola se neće znati mnogo toga. Imamo još pet utakmica, šansu da budemo na boljim pozicijama što se tiče plasmana, ali i gorim. Od pet mečeva četiri su protiv direktnih rivala, a Alba je na svom terenu odigrala veoma jaku utakmicu protiv nas. Velika borba nas čeka do kraja.
I velika podrška:
- To naši navijači dobro znaju. Na nama je da damo maksimum.

Efes ima izvanredan roster – rekao je Obradović. Ali, gde vidi najveću snagu plavih.
- Na svim pozicijama imaju po nekoliko kvalitetnih igrača, počevši od jedinice gde su doveli našeg bivšeg člana, Pi Džeja (Doužera). Inteligentan košarkaš koji se dobro uklopio. Naravno, tu je Šejn Larkin, godinama glavni igrač. On je praktično odlučio poslednju utakmicu protiv Bajerna. Lopta je bila kod njega. Tri poena, pa koš i faul… Imaju visinu na poziciji tri, imaju trojicu na četvorci i zavisi od trenera koga će koristiti. Doveli su Poarjea iz Reala… Mogu da kombinuju, sa dve četvorke, sa visokom trojkom, sa trojicom malih… Bobua je počeo utakmicu protiv Bajerna šutirajući 5-5, njemu treba manje od sekunde da se podigne i ubaci.
Obradović je poentirao:
- Svaka čast za njih, ali verujemo u svoje mogućnosti - rekao je ŽOC.
Bonus video:
(Espreso sport)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!