
NAVIJAČI, PAŽNJA!
Evo kada se igra naredni večiti derbi! (Video/Foto)
Prema kalendaru, sledeći susret beogradskih velikana je...
Košarkaši Crvene zvezde osvojili su peti uzastopni Kup Radivoja Koraća pošto su pobedili Partizan posle produžetka sa 89:83 u niškoj dvorani Čair.
Crveno-beli su ostvarili treću uzastopnu pobedu u večitom derbiju u tekućoj sezoni i sada u ukupnom skoru vode sa 3:1.
Prvo su 21. novembra 2024. godine slavili crno-beli sa 89:77 pred Delijama u 11. kolu Evrolige, a onda je usledila osveta crveno-belih i niz koji traje.
Sve je počelo 23. decembra 2024. godine u 13. kolu ABA lige u trijumfu od 89:84 pred domaćim navijačima.
Poslednji dan januara 2025. godine doneo je i rušenje od 73:71 pred Grobarima slobodnim bacanjima Nemanje Nedovića u 24. kolu Evrolige.
Poslednje odmeravanje snaga je ovo od subote u Čairu, a do kraja ligaškog dela sezone sledi još jedan susret beogradskih velikana u ABA ligi.

Domaćin će biti momci Željka Obradovića, a prema kalendaru, datum je 18. april, odnosno tek za dva meseca.
Kapiten Vanja Marinković i saigrači imaju dve pobede više od izabranika Janisa Sferopulosa i dele prvo mesto sa Budućnošću.

Ipak, ne bi trebalo da čudi ukoliko baš naredni okršaj bude direktno odlučio o što boljoj poziciji pred plej-of.
Pre toga, odnosno 10. aprila se igra poslednje kolo Evrolige i tada će se nati parovi plej-ina i plej-ofa.
Postoji mogućnost da i tamo gledamo večiti derbi, ali ni to neće biti moguće pre druge polovine aprila.
Bonus video:
(Espreso/Espreso sport)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!