Mario Hezonja i Nikola Kalinić u duelu, Foto: Starsport

evroliga

Liveblog
22:22h

IV ČETVRTINA

1. minut - Zvezda nije iskoristila prvi napad, ali nije ni Real Madrid, dobra odbrana Plavšića. Musa je ostao sam i pogodio trojku. Tajm-aut Sferopulos.

21:57h

III ČETVRTINA

10. minut - Konačno poeni Plavšića. Težak promašaj Ljulja. Kuca Plavšić sada. Serija Zvezde od 6:0. Trojka Jaga Dos Santosa, tajm-aut Mateo. Prelepa akcija Reala i poeni Deka. Nesportski faul Ibake nad Gedraitisom, koji je raskrvavljen napustio teren.Rokas je njega pre toga faulirao, a sada su obojica van terena. Musa 2/2 sa penala, Daum 2/2 sa penala. Zicer maši Jago. Real posle 30 minuta vodi rezultatom 71:54.

7. minut - Kenan faulira Kampaca, TV tajm-aut. Kampaco 2/2. Greške Mitrovića. Abalde pogađa pre isteka napada u prodoru preko dvojice igrača Zvezde. Mekintajer maši zicer. Novi faul nad Kampacom, Faku 2/2. Laki poeni Ognjena Dobrića. 67:45.

Košarkaši Real Madrida
Košarkaši Real Madridafoto: Starsport

5. minut - Kampaco pronalazi Abaldea, koji pogađa otvorenu trojku. Tavares faulira Teodosića, Teo 2/2 sa penala. Tavares se poigrava i zakucava. Dobar potez Mitrovića i faul Tavaresa. Luka 2/2 sa penala. Ostao je sam Teodosić i pogodio trojku. Uzvraća Kampaco. 61:43.

3. minut - Endiaj 0/2 sa penala. Serija loših napada. Kenan faulira Hezonju, Mario 2/2 sa penala. Poeni Kalinića posle dobrog pasa Miloša Teodosića. Trojka Endiaja. Vraća trojku Kalinić. Sjajan potez i koš Hezonje. Mitrović uzvraća. 53:36.

1. minut - U prvom minutu drugog dela nismo videli nijedan poen. 46:29.

21:07h

II ČETVRTINA

10. minut - Plavšić ne pogađa zicer. Prvi poeni Ajzee Kenana. Daum faulira Kampaca, Fakundo 2/2 sa penala. Poeni Jaga iz prodora. Sjajna asistencija Kampaca kroz noge i zakucavanje Endiaja. Ljulj faulira Davidovca, Dejan 1/2 sa penala. Endiaj faulira Kenana, Ajzea 2/2 sa penala. Tajm-aut Ćus Mateo. Kampaca faulira Gedraitis, Fakundo 2/2 sa penala. Nije Zvezda uputila šut pre isteka poluvremena. Real Madrid vodi rezultatom 46:29 na poluvremenu.

7. minut - Daum prekida seriju Reala. Novi dobar napad Reala i trojka usamljenog Deka. Greši Daum, u kontri Endiaj zakucava. Lepo se snašao i posle finte pogodio za dva Daum. Daum faulura Musu, Dženan 2/2 sa penala. 40:22.

5. minut - Musa fauliran, lična Gedraitisa. Džanan 1/2 sa penala. Ibaka zakucava uz faul Mekintajera, ubacuje i dodatni penal. Ljulj je ostao sam i pogodio trojku, tajm-aut Janis Sferopulos. 33:18.

3. minut - Sjajan pogodak Jaga Dos Santosa uz faul Serža Ibake, ubacio je omaleni Brazilac i dodatni penal. Fantastična akcija Zvezde i poeni Mitrovića. Tajm-aut Ćus Mateo. Ostao je sam i pogodio trojku Džanan Musa. Gubi loptu Jago. 26:18.

1. minut - Ksavijer Rejtan-Mejs dobija dva slobodna posle faula Luke Mitrovića, 1/2 sa penala. Trojka Rokasa Gedraitisa. 23:13.

20:45h

I ČETVRTINA

10. minut - Laki poeni Kampaca. Trojka Marija Hezonje. Velika greška Luke Mitrovića. Maši zicer Mitrović, sreća kazna nije stigla. Kampaco faulira Dejana Davidovca, Davidovac 2/2 sa penala. Sjajna akcija i poeni Gabrijela Deka na kraju. Nije pogodio Serhio Ljulj. Real Madrid vodi rezultatom 22:10.

7. minut - Tavares lako poentira preko Uroša Plavšića. Nesportski faul Tavaresa. Kalinić 1/2 sa penala, pa promašena trojka. 15:8.

5. minut - Kampaco sada i krade loptu Mekintajeru. Alej-up Marija Hezonja i Edija Tavaresa. Muči se Zvezda u napadu. Hezonja još jednom atraktivno za Tavaresa, koji kuca i stiže do šestog poena. Tajm-aut Janis Sferopulos. Kucanje Majka Dauma odmah posle minuta odmora. Ostao je sam i pogodio trojku Endiaj. Uzvraća Nikola Kalinić istom merom. 13:7.

3. minut - Nekoliko loših napada na obe strane. Edi Tavares posle dva minuta postiže prve poene za Real na meču. Majstorija Fakunda Kampaca i poeni Elija Endiaja. Još jedna asistencija Kampaca i poeni Alberta Abaldea. 6:2.

1. minut - Počeo je meč u Madridu. Kodi Miler-Mekintajer postiže prve poene na meču. 0:2.

20:30h

Crveno-beli na ovom meču igraju bez Nemanje Nedovića.

20:22h

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Real Madridu u okviru 5. kola Evrolige.

Srpski šampion posle četiri odigrana kola ima skor od tri pobede i jednog poraza, dok je španski velikan polovičan.