Herojska igra Srbije i plus 17 nedovoljno za finale! Amerikanci na jedvite jade srušili "orlove" (Foto)
Detalj sa utakmice SAD-a i Srbije u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu, Foto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

OLIMPIJSKE IGRE, POLUFINALE

Objavljeno: 01:06h
Veljko Petrović
Završeno
22:49h

Košarkaška reprezentacija Srbije vodila je 37 minuta i imala 17 poena prednosti protiv SAD-a, ali nije uspela da se plasira u finale Olimpijskih igara...

Amerikanci su na jedvite jade srušili "orlove" sa 95:91 i igraće za zlatnu medalju protiv domaćina Francuske.

Detalj sa utakmice SAD-a i Srbije u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu
Detalj sa utakmice SAD-a i Srbije u polufinalu Olimpijskih igara u Parizufoto: Panoramic / Sipa Press / Profimedia

Najefikasniji u redovima našeg nacionalnog tima bio je kapiten Bogdan Bogdanović sa 20 poena.

Nikola Jokić upisao je dabl-dabl sa 17 poena i 11 asistencija, dok je Aleksa Avramović dodao 15.

Detalj sa utakmice SAD-a i Srbije u polufinalu Olimpijskih igara u Parizufoto: Baptiste Autissier / Panoramic / Profimedia

Na drugoj strani, neverovatni Stef Kari 36 poena. Džoel Embid 19, a Lebron Džejms tripl-dabl sa 16 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Izabranici Svetislava Pešića boriće se za bronzu protiv Nemačke u subotu u reprizi finala Svetskog prvenstva 2023. godine kada su slavili "panceri."

00:17

Srbija Amerika Olimpijske igre

(Espreso/Veljko Petrović)

Izmena: 01:06h
22:40h

40. minut - Greška Bogdanovića i dvojka Karija i tajm-aut Pešića - 91:86. Preko pola svirano Bogdanoviću. Nema trojke Džejmsa. Bogdanović 2 plus 1.

Dvojka Durent. Jokić dvojka. Kari 2/2. Nema trojke Bogdanovića - 91:95.

22:35h

38. minut - Micić maši za tri. Dvojka Lebrona i tajm-aut Pešića - 84:84. Zakucavanje Petrušev. Pobegla je lopta Embidu! Nema trojke Dobrića.

Kari trojka. Nije uspeo da vrati Micić. Dvojka Lebron - 89:86. Nema trojke Bogdanovića - 91:95.

Izmena: 23:51h
22:32h

36. minut - Dvojka Embid. Jokić dvojka! Embid 2 plus 1. Nema trojke Bogdanovića. Dvojka Embida - 82:84.

22:26h

34. minut - Promašio je trojku Lebron, ali i Jokić.Trojka Durent. Faul Jokića i lopta za Amerikance. Trojka Buker i tajm-aut Pešića - 73:78.

Detalj sa utakmice SAD-a i Srbije u polufinalu Olimpijskih igara u Parizufoto: Aris MESSINIS / AFP / Profimedia

Bogdanović dvojka! Durent vraća. Milutinov dvojka - 75:82.

Izmena: 23:49h
22:23h

32. minut - Dvojka Lebron. Neiskorišćen napad Srbije. Kari dvojka. Nema trojke Bogdanovića. Promašaj Karija. Jokić dva plus jedan - 67:78.

Izmena: 23:46h
22:16h

30. minut - Trojka Micić! Nema dvojke Durenta. Gudurić 2/2. Promašio je Adebajo trojku. Gudurić 3 plus 1! Dvojka Durenta.

Promašio je Micić sa pola parketa - 63:76.

22:13h

28. minut - Promašio je trojku Bogdanović, a pogodio Holidej. Jokić faul u napadu. Dobra odbrana Srbije. Dvojke Micića i Dejvisa - 61:67.

22:10h

26. minut - Nema dvojke Bogdanovića. Koraci Embida. Promašaj Jokića. Odlična odbrana Peruševa. Dobrić trojka! Vraća Kari trojku.

Nema dvojke Petruševa, a ni trojke Karija - 56:65.

22:06h

24. minut - Promašio je za Džejms. Dvojka Jokića. Očigledni koraci Embida kod zakucavanja. Tehnička za Pešića zbog prigovora. Kari pogađa sa penala.

Trojka Dobrić! Vratio je trojku Kari. Nema dvojke Avramovića posle polaganja. Zasmetao je Emid Kariju i lopta ide u aut - 53:62.

22:02h

22. minut - Nema trojke Jokića. Trojka Embid. Bogdanović maši trojku. Neiskorićen napad Amerike. Nema trojke Jokića. Džejms 1/2.

Detalj sa utakmice SAD-a i Srbije u polufinalu Olimpijskih igara u Parizufoto: RICHARD ELLIS / UPI / Profimedia

Trojka Bogdanović - 47:57!

21:43h

20. minut - Promašili su trojke Bogdanović i Edvards. Avramović 1/2. Trojka Kari. Trojka Avramović! Džejms 2 plus 1. Nema trojke Avramovića - 43:54!

21:38h

18. minut - Trojka Bogdanović i novi tajm-aut Kera - 32:47! Trojka Lebron. Džejms je izbio loptu Petruševu. Zakucavanje Embida.

Tajm-aut Pešića - 37:47. Trojka Avramović! Maši trojku Embid - 37:50.

21:33h

16. minut - Buker dvojka, imaće i slobodno bacanje. Tajm-aut Pešića - 29:42. Nema poena Bukera sa penala. Promašio je Bogdanović dvojku posle prodora.

Trojka Embid. Nema trojke Jokića, ali ni Embida. Dvojka Petrušev. Holidej u ruke Petruševu. Maši Filip u prodoru. Promašaj za tri Amerikanaca - 32:44.

21:27h

14. minut - Izgubljena lopta Amerika. Dvojka Milutinov i tajm-aut Stiva Kera - 25:39! Greška u dodavanju rivala. Micić maši trojku. Rampa Jokića i 2 plus 1!

Detalj sa utakmice SAD-a i Srbije u polufinalu Olimpijskih igara u Parizufoto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Embidu će biti priznata dvojka, ali je Buker napravio faul u napadu. Maši Jokić dvojku - 27:42.