Kanađani su neumoljivi! Australijanci poklekli u poslednjoj četvrtini
Australija - Kanada, Foto: EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

grupa a

Žestok okršaj

Objavljeno: 15:23h

Pravi košarkaški spektakl priredili su nam Kanađani i Australijanci!

"Kenguri" su poklekli u poslednjoj deonici i na kraju doživeli prvi poraz na turniru rezultatom 93:83.

Ranije su Grci i Španci odigrali svoj meč, u kome je crvena furija slavila sa 84:77.

Prva četvrtina je nagovestila da ćemo gledati žestoku borbu, igralo se brzo, koš za koš, a Australijanci su nakon prvih 10 minuta košarke imali vođstvo od 28:26.

Nastavilo se u sličnom ritmu i tokom druge deonice, gde su dominirali Gidi i Gildžus-Aleksander, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 49:45 za Australijance.

Gledali smo turbulentnu treću deonicu gde je Kanada uspela da preuzme prednost i sačuva je do samog kraja. Ostali su Australijanci bez "goriva", pa na startu poslednje četvrtine dozvolili rivalu da se odlepu na velikih +9.

Ispostavilo se da je to bila nedostažna razlika, koja je potom porasla i na dvocifrenu.

Kanada je još jednom pokazala zašto važi za jednog od favorita za najsjajnije odličje u Parizu i da nisu nasumični skup NBA zvezda.

Druga pobeda im gotovo garantuje četvrtfinale Olimpijskih igara, pa mogu da pakuju kofere za završnu fazu u Parizu.

Beret je završio meč kao najefikasniji sa 24 poena, 7 skokova i 5 asistencija, Šaj je imao 16, koliko i Bruks.

Gidi na drugoj strani 19 poena, Lendejl 16, Egzum 15.