Igra mačke i miša u Beogradu! Srbija demolirala Japan, Jokić kao Medžik Džonson nekada (FOTO)

Bravo

Objavljeno: 21:53h
Završeno
21:43h

Košarkaši Srbije savladali su selekciju Japana sa 119:100 u prijateljskom meču odigranom u Beogradskoj areni pred put u Pariz na Olimpijske igre.

Naredni duel Srbija igra u ponedeljak od 20 časova protiv Grčke u Areni u generalnoj probi pred Pariz.

Srpski košarkaši su u nedelju veče malo dodavali gas, a bili u leru krajem prvog dela meča protiv Japana. Ipak, pobednik se nijednog trenutka nije dovodio u pitanje.

Nikola Jokić razbio Japance
Nikola Jokić razbio Japancefoto: Starsport

Leteli su naši momci po terenu, a glavni dirigenti na parketu bili su Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović, uz odlične role Alekse Avramovića i Ognjena Dobrić, kao i svih ostalih reprezentativaca naše zemlje.

Osim pada pred kraj prvog poluvremena, srpski košarkaši su rutinsi odradili Japan, a bilo je meste i za majstorije Jokića pred beogradskom publikom.

Najbolji na ovom meču bio je Nikola Jokić sa 16 poena, jedan manje je dodao Bogdan Bogdanović, a dvocifreni su bili još i Ognjen Dobrić sa 14, te Filip Petrušev sa 11 i Vasilije Micić sa 10. Samo Aleksej Pokuševski nije dobio ni minut. Kod Japana je najbolji bio Rui Hačimura sa 18 poena, dok je 12 dodao Kavamura.

21:43h

Četvrta četvrtina:

Kraj meča, ubedljiva pobeda Srbije!

9. minut: Sam finiš meča u Areni, Srbija vodi sa 112:94!

6. minut: Kapanci ubacuju 17 trojku iz 40. pokušaja i gube sa 107:87...

Nikola Milutinov

4. minut: Nastavlja Jokića da se igra na parketu, Japan sa druge strane pogađa trojku - Srbija vodi 103:78!

3. minut: Pogađa Vanja Marinković za tri u kontri - 97:75!

2. minut: Lagan ritam našeg tima za plus 19 - 94:75!

1. minut: Trojka Kamamure na startu - 91:73.

21:03h

Treća četvrtina:

Ognjen Dobrić, Košarkaška reprezentacija Srbije

Kraj trećeg kvartala i ubedljiva prednost Srbije od 91:70!

8. minut: Tuku Japanci iz daljine i promašuju, a Srbija ide na plus 19 - 83:64.

6. minut: Plus 18 za našu selekciju nakon poena Micića sa penala - 80:62!

5. minut: Čitaju naši košarkaši kao bukvar Japance! Dve vezane presečene lopte za lake poene i plus 17 - 71:54! Prvo Dobrić, a zatim i Avramović!

Bogdan Bogdanović, Košarkaška reprezentacija Japana

3. minut: Gvatanabe smanjuje na 64:54. Sada je Jokić odigrao dva na dva i sa Bogdanovićem! Lepa akcija našeg tima - 66:54!

2. minut: Odlična igra dva na dva Jokića i Petruševa! Centar Olimpijakosa vodi Srbiju na plus 12 - 64:52!

1. minut: "Ugurao" je Jokić loptu za dva i idemo na plus devet - 61:52!

20:23h

Druga četvrtina:

Kraj prvog poluvremena! Serija Japana i svega plus sedam za naš tim - 59:52! Gosti su vezali pet trojki u finišu orvih dvadeset minuta igre...

9. minut: Serija Japana od 10:0 koju je prekinuo Jokić! Vodimo 54:49! Dramatičan pad igri našeg tima!

8. minut: Japanci se ponovo vraćaju, nova trojka - 52:41, a zatim pogađa i Haćimura - 52:44!

Aleksa Avramović, Košarkaška reprezentacija Japana

7. minut: Avramović na asistenciju Jokića vodi Srbiju na plus 15 - 49:34.

6. minut: Japanci su žilavi i novom trojkom pokušavaju da se vrate, Srbija na plus 11 - 45:34.

5. minut: Melje Srbija kao paklena mašina, nova trojka Bogdanovića za plus 14 - 44:30.

Vasa Micić
Vasa Micićfoto: Starsport

4. minut: Zaključala je Srbija odbranu, Japanci se muče da dođu do poena, a Jokić vodi Srbiju na plus 13!

2. minut: Milutinov lomi obruč i donosi Srbiji plus 11 - 37:26.

1. minut: Trojka Haćimure na startu za 33:26, vodi Srbija. Sa druge strane Micić precizan oba puta sa penala - 35:26.

20:00h

Prva četvrtina:

Košarkaška reprezentacija Srbije

Kraj prve četvrtine, čak 33 postignuta poena našeg tima za prednost od 33:23.

9. minut: Sigurna igra Srbija koja je na plus osam u finišu prve deonice - 26:18. U igru je ušao i Nikola Jović nakon problema sa povredom.

8. minut: Rastrčali su se naši momci po parketu, dok Japanci promašuju sve čega se dohvate. Srbija ide na plus 11 - 23:12.

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Japana

6. minut: Izjednačili su Japanci, ali su Jokić, a onda i Bogdanović ponovo odveli Srbiju na plus četiri - 16:12.

4. minut: Novi poeni Bogdaovića - 12:7, ali nova trojka za Japan. Sada je 12:10 za našu selekciju.

3. minut: Uspeo je Japan da dođe do prvih pona, ali je Bogdanović ubacio novu trojku za naš tim - 10:5.

2. minut: Nastavlja Srbija sa odličnim igrom! Imamo prednost od 7:0.

1. minut: Dobar početak Srbije i pet vezanih poena Dobrića za prednost Orlova - 5:0!

19:35h

Košarkaška reprezentacija Srbije dočekuje selekciju Japana u nedelju od 20 časova u pripremnom meču pred put na Olimpijske igre u Parizu.

Svetislav Pešić, Nikola Jokić, Košarkaška reprezentacija Srbije

Nakon duela protiv "samuraja", Srbiju u ponedeljak veče čeka generalna proba pred start Olimpijskih igara protiv Grčke, takođe u Beogradskoj areni.

Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uživo putem portala Espreso.rs.