BOSTON DEKLASIRAO DALAS! Porzingis zablistao, Dončić ne može sam (VIDEO/FOTO)
Duel Luke Dončića i Džejlena Brauna na utakmici Bostona i Dalasa, Foto: Adam Glanzman / Getty images / Profimedia

FINALE NBA LIGE

Domaćin je u TD Gardenu u jednom trenutku vodio 29 razlike

Veljko Petrović

Košarkaši Boston Seltiksa pobedili su Dalas Maveriksa sa 107:89 u prvoj utakmici finala NBA lige.

Delovalo je da se gostima smeši katastrofa u prvom poluvremenu pošto je domaćin na kraju prve četvrtine vodio sa +17, odnosno 37:20.

Posebno raspoložen bio je povratnik Kristaps Porzingis (18 poena) koji je upisao tek četvrti meč u ovogodišnjem plej-ofu.

Radost Kristapsa Porzingisa na utakmici Bostona i Dalasa
Radost Kristapsa Porzingisa na utakmici Bostona i Dalasafoto: Maddie Meyer / Getty images / Profimedia

Dalas je uspeo da smanji sa -29 do -21, što je dalo tračak nade da mogu da preokrenu u drugom poluvremenu.

U trećoj četvrtini, briljirao je Luka Dončić i izabranici Džejsona Kida uspeli da spuste razliku na samo minus osam, tačnije 72:64.

Duel Luke Dončića i Ala Horforda na utakmici Bostona i Dalasa
Duel Luke Dončića i Ala Horforda na utakmici Bostona i Dalasafoto: Adam Glanzman / Getty images / Profimedia

Usledio je Bostonov odgovor i nova serija koja je slomila protivnika. Poslednja četvrtina počela je sa 86:66 i Seltiksi su rutinski priveli susret kraju.

Domaćina je predvodio Džejlen Braun sa 22 poena, Kristaps Porzingis dodao je 20, a Džejson Tejtum 16 i 11 skokova.

Džejson Tejtum (desno) na utakmici Bostona i Dalasa
Džejson Tejtum (desno) na utakmici Bostona i Dalasafoto: Adam Glanzman / Getty images / Profimedia

Derik Vajt upisao je 15, Džru Holidej 12, a Al Horford dva poena manje.

Kod gostiju Luka Dončić 30 poena i 10 skokova. Pi Džej Vošington 14, Džejden Hardi dodao je 13, a jedan manje imao je Kajri Irving.

Naredni duel igra se ponovo u TD Gardenu, u nedelju na ponedeljak od dva sata ujutru po srpskom vremenu.