NIŠTA OD NASTAVKA DERBIJA! Novi termin utvrđen, ne zna se da li će biti navijača (VIDEO/FOTO)
Detalj sa druge utakmice finalne serije KLS, Foto: Starsport©

FINALE KLS-A, DRUGI MEČ

Objavljeno: 22:21h
Završeno
18:54h

Košarkaši Partizana dočekuju Crvenu zvezdu od 20 časova u Beogradskoj areni u drugoj utakmici finalne serije Košarkaške lige Srbije.

Ukoliko crveno-beli slave osvojiće devetu titulu šampiona države zaredom i triplu krunu ove sezone posle Kupa Radivoja Koraća i ABA lige.

Janis Sferopulos može da dođe do trećeg trofeja, a drugog pred navijačima crno-belih pošto je i pehar regionalnog takmičenja podigao u Areni.

Grčki stručnjak ima priliku da veže osmu pobedu u nizu nad Željkom Obradovićem.

Željko Obradović i Janis Sferopulos
Željko Obradović i Janis Sferopulosfoto: Starsport©

U slučaju da "parni valjak" trijumfuje, očekuje nas majstorica u subotu, ponovo u hali "Aleksandar Nikolić" pred Delijama.

00:18

KK Crvena zvezda, KK Partizan, Delije, Pionir, večiti derbi

22:16h

Utakmica se neće nastaviti! Poznat je novi termin, ali se ne zna da li će biti navijača.

Košarkaši Partizana dok su čekali konačnu odluku
Košarkaši Partizana dok su čekali konačnu odlukufoto: Starsport

Prethodno su Grobari od igrača tražili da ne igraju dalje ukoliko se Arena isprazni.

21:47h

Naređeno pražnjenje Arene! Spiker je saopštio navijačima da krenu ka izlazu!

21:12h

24. minut - Trojka Panter i tajm-aut Sferopulos - 57:45. Prekid utakmice zbog vređanja Vesne Čović, supruge Nebojše, predsednika KK Crvena zvezda.

Uroš Tifunović se obratio navijačima da navijaju fer preko mikrofona. Potom su isto bez mikrofona uradili Željko Obradović i Aleksa Avramović.

Molbe nisu uspele, usledilo je ubacivanje predmeta na parket. Svi iz Crvene zvezde napustili su parket zbog pomenutog vređanja. Sudije su takođe otišle.

21:06h

22. minut - Ledej dvojka. Isteklo je vreme za napad Mitroviću. Panter dvojka. Davidovac 2/2 . Ponitka 2/2. Nema trojke Lazarevića - 54:45.

20:46h

20. minut - Krade Davidovac loptu Avramoviću i poeni. Ledej precizan pod košem. Trojka Teodosić. Ledej dvojka. Tajm-aut Sferopulos - 46:43

Tehnička za Zvezdu. Ledej precizan sa penala. Smailagić polovičan. Loše rešenje Nedovića - 48:43.

20:43h

18. minut - Trojka Gedraitis! Panter 1/2 - 42:38.

20:35h

16. minut - Trojka Lazarević! Smit nije pogodio posle polaganja. Mitrović 2+1!  Ledej dvojka. Promašio je trojku Gedraitis - 41:32. Nema trojke Anđušića.

Davidovac 2+1.Nema trojke Pantera - 41:35.

20:32h

14. minut - Nema Tompkinsa. Trojka Smit iz kornera. Nedović izblokiran. Posle dve promašene trojke, Panter je pogodio dvojku. Mitrović dvojka.

Detalj sa druge utakmice finalne serije KLS
Detalj sa druge utakmice finalne serije KLSfoto: Starsport©

Trojka Tifunović - 39:24.

20:26h

12. minut - Panter dvojka. Faul u napadu Tompkinsa. Ledej 3/3. Greši Teodosić. Smailagić dvojka i tajm-aut Sferopulosa - 31:22.

20:20h

10. minut - Vraća trojku Nedović! Zakucavanje Smailagić. Dvojka Nedović. Smailagić 1/2. Lopta se od Ilića odbija u aut. Promašio je trojku Trifunović.

Nedović 2/2 i Smit dvojke - 24:22.

20:11h

8. minut - Promašio je Smit trojku. Gubi loptu Teodosić. Greši Avramović i dvojka Davidovca - 14:15. Novi tajm-aut Obradović. Dvojka Trifunović.

Nema trojke Davidovca. Faul Ledeja. Dvojka Davidovac, silazna putanja. Obradoviću je uspeo čelendž, nema poena, ali lopta i dalje za goste.

Trojka Smit - 19:15.

20:07h

6. minut - Dvojka Ponitka. Ne pogađa trojku Gedraitis. Anđušić 2+1. Šesti poen Mitrovića. Nema poena Partizana. Davidovac trojka!

Nova odbrana gostiju i dvojka Mitrovića. Tajm-aut Obradović - 14:13.

20:04h

4. minut - Ledej dvojka. Nema poena Teodosića. Dobra blokada igrača Zvezde. Promašio je Gedraitis trojku iz kornera.

Iz iste pozicije pogodio je Anđušić. Novo zakucavanje Mitrovića. Panter je promašio posle utrčavanja. Nema poena Mitrovića - 9:6.

20:00h

2. minut - Trojka Avramović! Promašio je trojku Teodosić. Anđušić polovičan sa slobodnih bacanja. Zakucavanje Luke Mitrovića. Promašaj Avramovića.

Dvojka Gedraitisa - 4:4.