kroz istoriju
PAVLOVIĆ NIJE NAJSKUPLJI ČAK NI U OVOM VEKU: Ovo su najvredniji transferi Partizana od 2001. godine na ovamo!
Evropski klubovi skoro uvek perifernim vidom gledaju Srbiju i njene talente i ne libe se da za njih "pljusnu" veliki novac, koji će im se kasnije višestruko isplatiti
Strahinja Pavlović po svemu sudeći postaje novi član francuskog Monaka. Nakon silnih peripetija, lekarskih pregleda, "fejk" i pravih ponuda, mladi štoper crno-belih je zapušio usta svima koji su osporavali njegov kvalitet i upirali prstom u njegovo zdravlje i uskoro bi trebalo da obuče dres velikog francuskog kluba.
Visina transfera momka rođenog 2001. godine iznosiće čak 10.000.000 evra i to je treći najveći u 21. veku kada je Partizan u pitanju. Doduše, sve još nije završeno, pregovori su u toku, a kako se saznaje, javio se još jedan za sada neimenovani interesent koji bi mogao da pomuti Monakove planove. Međutim, čak i da se to desi, teško da bi novac mogao da bude manji...
Da ne bude zabune, gleda se samo period od 2001, a prvo mesto u istoriji drži Mateja Kežman koji je godinu dana pre novog milenijuma otišao u PSV za 14 miliona evra, iliti tadašnjih 27.000.000 maraka.
"Preko Borče, do Etihada" - ako Stefan Savić ikada bude napisao knjigu, ovakav naslov bi moglo da ima njegovo delo. Štoper koji je deceniju nakon istorijskog transfera Kežmana napustio Partizan je crno-belima doneo čak 12 miliona evropskih novčanica pri odlasku u Mančester siti.
Za isti iznos kao što je Pavlovićev, vezuje se ime Lazara Markovića koji je pre nekoliko sezona bio jedna od najvećih mladih zvezda Evrope i u to vreme je Benfika bila "meka" za Srbe, pa je popularni Markec doneo svom klubu 10.000.000.
Treba spomenuti Zorana Tošića koji je takođe golobrad odlučio da završi epizodu u Humskoj i pokuša da ostavi trag "preko", međutim odlazak u Junajted se jedino isplatio Partizanu, koji je tada inkasirao 7 miliona, a Bambi je samo jednom osetio čari Old Traforda kao igrač Junajteda, pre nego što se preselio u Keln, odnosno Moskvu gde je i dan danas ikona CSKA.
Dete Partizana i neko ko je uvek bio na usluzi svom klubu je i Danko Lazović. Malo stariji navijači se sećaju njegovog talenta i neverovatnog osećaja za gol, pa je to 2003. godine naplatio odlaskom u Fejnord za takođe 7.000.000. U nastavku karijere se u dva navrata vraćao u Partizan, a do nedavno je nastupao za mađarski Videoton.
I Adem Ljajić je Partizanu doneo izuzetno veliki novac za jedan transfer od 6.800.000. Podsetimo, on je trebao da bude uključen u "paket" sa Tošićem koji je tada postao fudbaler Mančestera, ali ipak se u poslednjem trenutku iskomplikovalo i Novopazarac je tog proleća ipak ostao u Partizanu, pa zatim postao član Fiorentine koja imala sličnu priču sa Partizanom kao i gore navedena Benfika, pa je Nikola Milenković pre dve godine za 5 miliona i nešto preko, postao član Viole i za kratko vreme postao stub odbrane kojeg sada traži Barselona.
Iznos za koji je uskoro najbolji strelac u istoriji reprezentacije Aleksandar Mitrović otišao iz Partizana je 5.000.000 evra. Anderleht je odlučio da se "kocka" i isplatilo mu se. Popularni Mitar je te sezone igrao odlično, pa je usledio transfer u Premijer ligu, tj. Njukasl.
Bilo kako bilo, srpski fudbal i nije u tolikom blatu kao što se čini. Evropski klubovi skoro uvek perifernim vidom gledaju Srbiju i njene talente i ne libe se da za njih "pljusnu" veliki novac, koji će im se kasnije višestruko isplatiti.
Pavlović je samo jedan u nizu, pa se nadamo da će i on opravdati svoje "milionske kolege" iz crno-belog dresa i izrasti u ozbiljnog fudbalera što mu već sada svi predviđaju...
BONUS VIDEO:
(Espreso.co.rs)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!