Ludnica u Derbiju Italije - od 1:0, do 1:2 i 4:2 i na kraju 4:4 uz gol Vlahovića (Video/Foto)
Slavlje Dušana Vlahovića posle gola na utakmici Intera i Juventusa, Foto: EPA/MATTEO BAZZI

SERIJA A, 9. KOLO

Fantastična utakmica

Objavljeno: 20:19h

Derbi Italije u devetom kolu Serije A na stadionu "Đuzepe Meaca" bio je spektakularan jer su Inter i Juventus odigrali 4:4!

U uvodnih 15 minuta ništa se veliko nije desilo, a posle centaršuta Pavara u kazneni prostor nespretno je reagovao Danilo i oborio Tirama za penal.

Precizan sa 11 metara bio je Pjotr Zjelinski. Samo pet minuta kasnije, Dušan Vlahović je smestio loptu u prazan deo mreže na drugoj stativi.

Preokret "stare dame" dogodio se u 26. minutu kada je Timoti Vea pogodio iz neposredne blizine posle asistencije Fransiska Konseisaa.

Henrikh Mhiktarijan je u 35. minutu razmenio brz dupli pas sa Markusom Tiramom i onda udarcem sa 14 metara poravnao rezultat.

Samo 120 sekundi kasnije novi jedanaesterac za domaćina, a ponovo je siguran bio Zjelinski. Prethodno je Vea oborio Denzela Damfrisa.

Danilo je u 53. minutu loše intervenisao posle kornera i glavom spustio loptu u noge Damfrisu koji je sa pet metara iskosa pogodio suprotni ugao.

Kenan Jildiz je u 71. minutu krenuo ka golu, rešio se lako dvojice čuvara i onda levom nogom sa 13 metara smanjio na 4:3.

Dušan Vlahović je zamenjen u 77. minutu, a pet minuta kasnije je usledio konačan rezultat.

Bisek je loše izbacio loptu posle centaršuta Konseisaa, a Kenan Jildiz je neometan sa 10 metara došao do drugog slavlja!

Ranije tokom dana su Parma i Empoli remizirali 1:1, kao i Monca i Venecija - 2:2, dok je Lacio pobedio Đenovu sa 3:0.