Petarda Crvene zvezde u Subotici - Spartak kao statista u predstavi crveno-belih (Video)
Slavlje fudbalera Crvene zvezde protiv Spartaka u Subotici, Foto: Starsport©

Superliga srbije, 13. kolo

Gosti vodili 3:0 na poluvremenu, gol i asistencija Silasa

Objavljeno: 19:55h

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak u Subotici sa 5:1 u 13. kolu Superlige Srbije.

Gosti su poveli u 18. minutu golom Silasa sa druge stative. Krunić je glavom prebacio loptu posle centaršuta Ilića, a ona se odbila do Silasa koji je pogodio.

Domaćin je u 31. minutu tražio penal pošto je Todoroski pao, a sudija Radaković se konsultovao sa VAR sobom i nije bilo udarca sa 11 metara.

Crveno-beli su se radovali deset minuta kasnije kada je kapiten Milan Rodić zatresao mrežu glavom posle još jednog odličnog centaršuta Luke Ilića.

U 50. minutu je Nemanja Ćalasan igrao rukom i arbitar je pokazao na belu tačku, a precizan sa penala bio je Šerif Endiaje.

Luka Bijelović smanjio je u 58. minutu pošto je iskoristio lošu reakciju golmana Marka Ilića posle šuta Andreja Todoroskog.

Već u 62. minutu mrežu "plavih golubova" zatresao je Felisio Milson posle asistencije Silasa.

Aleksandar Katai povisio je na 1:5 u 73. minutu glavom na centaršut Nemanje Radonjića i došao do sedmog mesta u istoriji kluba sa 117 golova.

U drugom meču odigranom u istom terminu, Novi Pazar je pogotkom Nemanje Miletića u 16. minutu savladao Železničar u Pančevu.