Stouns spasao "Građane": Siti duboko u nadoknadi do pobede protiv najgoreg tima lige!
Džon Stouns i Džek Griliš slave pobedonosni pogodak, Foto: Ryan Browne / Shutterstock Editorial / Profimedia

ludnica

Jedva su se spasili

Objavljeno: 17:07h

Fudbaleri Mančester sitija teškom mukom savladali su Vulverhempton u gostima rezultatom 2:1 u okviru 8. kola Premijer lige.

Šampion Engleske je tako, bar na kratko, ponovo na čelu tabele sa 20 bodova, dok su Vulvsi poslednji i zajedno sa Sautemptonom imaju samo jedan osvojeni bod.

Domaćin je poveo u 7. minutu preko Jorgena Stranda Larsena, ali su gosti do kraja prvog dela igre stigli do poravnanja.

Joško Gvardiol je u 33. minutu postigao spektakularan pogodak i tako doneo svom timu izjednačenje.

Siti se dugo mučio u nastavku, nikako nije mogao do gola, a onda se pojavio Džon Stouns koji je svojim golom u 95. minutu doneo pobedu "Građanima". VAR je dugo trajao, ali je procenjeno da Stouns nije bio u ofsajdu i tri boda otišla su na Etihad.

U nedelju je na programu još jedan meč u okviru 8. kola Premijer lige u kome će se na Enfildu sastati Liverpul i Čelsi.