Španija - Danska, Foto: JOSE JORDAN / AFP / Profimedia

moglo je ubedljivije

"Crvena furija" čeka "orlove"

Objavljeno: 23:04h

Fudbalska reprezentacija Španije nadigrala je selekciju Danske na domaćem terenu sa 1:0, u okviru 3. kola A Lige nacija.

U istoj grupi je Srbija slavila protiv Švajcarske rezultatom 2:0, a već za tri dana "orlovi" gostuju šampionu Evrope u Kordobi.

Poredak u grupi je takav da je Španija prva sa 7 bodova, sledi Danska sa 6, potom Srbija sa 4, dok su Švajcarci na poslednjem mestu bez bodova.

Strelac jedinog gola bio je Martin Zubimendi u 79. minutu meča, ali je crvena furija dominirala tokom čitavog meča, te je rezultat mogao biti ubedljiviji.

Fudbaleri Portugala pobedili su na gostujućem terenu u Varšavi Poljsku 3:1, u meču trećeg kola Grupe 1 Divizije A Lige nacija.

Strelci za Portugal bili su Bernardo Silva u 26. minutu, Kristijano Ronaldo u 37. i Jan Bednarek autogol u 88. Gol za Poljsku postigao je Pjotr Zjelinski u 78. minutu.

Ranije danas, u istoj grupi, Hrvatska je kao domaćin pobedila Škotsku 2:1.

Portugal je prvi sa devet bodova, Hrvatska druga sa šest, Poljska treća sa tri, a Škotska četvrta bez bodova.

U narednom kolu, Portugal će gostovati Škotskoj, dok će Poljska dočekati Hrvatsku.