Nikola Milenković u duelu sa Džejdonom Sančom, Foto: John Patrick Fletcher / Action P / Actionplus / Profimedia

premijer liga

Niko nije uspeo da pobedi

Od 15 časova odigrana su dva veoma zanimljiva meča u okviru 7. kola Premijer lige.

Čelsi i Notingem Forest su na Stamford Bridžu odigrali rezultatom 1:1 i tako podelili bodove.

"Plavci" su sada četvrti sa 14 vodova, dok je Notingem deveti sa deset.

U prvom poluvremenu viđeno je nekoliko dobrih šansi na obe strane, ali golova nije bilo.

Ipak, na startu drugog gela igre gosti iz Notingema su stigli do prednosti. Kapiten reprezentacije Srbije Nikola Milenković je glavom sjajno asistirao za Krisa Vuda, koji je ubacio loptu u mrežu, pa je Forest poveo rezultatom 1:0 u 50. minutu.

Nije dugo trajala radost izabranika Nuna Espirita Santa, pošto je sedam minuta kasnije Noni Madueke pogodio na asistenciju sjajnog Kola Palmera.

Do kraja meča videli smo veliku borbu, crveni karton za Džejmsa Vord-Prausa u 78. minutu, kao i opštu makljažu na terenu.

Novi gol, ipak, nismo videli, iako je Notingem preko Žote Silve u poslednjim trenucima meča imao stopostotnu šansu, koju je sjajno zaustavio Robert Sančez i poslao loptu u korner.

U Birmingemu su Aston Vila i Mančester junajted odigrali nerešenim rezultatom 0:0.

Bio je to duel dva tima koji su pre nekoliko dana imali teške mečeve u Evropi, pa ljubitelji fudbala nisu uživali u preterano dobroj igri.

Domaćin je za nijansu bio opasniji tim, ali to je bilo dovoljno samo za bod.

Astona Vila je peta sa 14 bodova, dok je Junajted tek 14. sa osam poena.