Kovačić pokrenuo Siti, Saka blistao u preokretu Arsenala, minimalac Liverpula (Video/Foto)
Mateo Kovačić slavi gol sa saigračima, Foto: EPA/ADAM VAUGHAN

PREMIJER LIGA, 7. KOLO

Osam golova na utakmici Brentforda i Vulverhemptona

Fudbaleri Liverpula pobedili su Kristal palas u gostima sa minimalnih 1:0 u sedmom kolu Premijer lige golom Dioga Žote u devetom minutu.

Arsenal je preokrenuo na svom terenu protiv Sautemptona sa 3:1 pošto je Kameron Arčer doveo goste u vođstvo u 55. minutu.

Tri minuta kasnije radovao se Kai Haverc, a u strelce su se upisali i Gabrijel Martineli u 68. i Bukajo Saka u 88. minutu i dodao je dve asistencije.

Gledali smo spektakl između Brentforda i Vulverhemptona od 5:3! Nejtan Kolins u drugom minutu za 1:0, a Mateus Kunja 60 sekundi kasnije za 2:2.

Zattim Brajan Mbeumo u 20. minutu iz penala za 2:1, a onda Jorgen Strand Larsen u 26. za 2:2 Kristijan Norgard doneo je 3:2 u 28. minutu.

Itan Pinok u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena povisio je na 4:2, a Fabio Karvaljo je u 90. pogodio za 5:2, a tačku je stavio Rajan Ait Nuri u 93.

Fakundo Buanote je u 16. minutu doneo Lesteru tri boda protiv Bornmuta.

Mančester siti je posle preokreta bio bolji od Fulama sa 3:2 pošto se prvi radovao Andreas Pereira u 26. minutu.

Najzaslužniji za slavlje na Etihadu bio je Mateo Kovačić pošto se upisao u strelce u 32. i 47. minutu. Žeremi Doku je povosio na 3:1 u 82. minutu.

Rodrigo Munjiz je samo smanjio rezultat u 88. minutu. Vest Hem je bio siguran protiv Ispviča sa 4:1.

U prvom minutu gol je dao Majkl Antonio, ali je izjednačio Lijam Delap u šestom minutu. Novu prednost doneo je Mohamed Kudus u 43. minutu.

U drugom poluvremenu postojao je samo jedan tim i tako su se radovali Džerod Bouven u 49. i Lukas Paketa u 69. minutu.