Ovo je malo ko očekivao: Brest na čelu Lige šampiona!
Slavlje fudbalera Bresta, Foto: KERSTIN JOENSSON / AFP / Profimedia

Francuski tim iznenadio mnoge

Odigrana su prva dva meča u okviru 2. kola Lige šampiona.

Brest je u gostima deklasirao Salcburg rezultatom 4:0.

Francuski predstavnik posle dva uvodna meča ima maksimalnih šest bodova i trenutno je na čelu tabele, dok je posrnuli austrijski velikan ostao na jednom bodu.

Salcburg jeste postigao gol u 11. minutu, ali je on kasnije poništen zbog ofsajda.

Gosti su poveli sredinom prvog poluvremena kada je mrežu domaćina zatresao Abdalah Sima.

Sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a onda je u nastavku usledila rapsodija gostiju.

Mahdi Kamara je u 66. pogodio za 2:0, a pet miuta kasnije Sima drugim golom na meču uvećava prednost Francuza na 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Matijas Pereira u 75. minutu.

Salcburg je na ovom meču igrao bez Alekse Terzića i Petra Ratkova.

Štutgart i Sparta Prag su podelili bodove odigravši rezultatom 1:0.

Nemački klub posle dva odigrana kola ima jedan bod, dok je češki velikan već sakupio četiri.

Enco Miljo je u 7. minutu doneo prednost domaćinu, ali su gosti poravnali rezultat prelepim pogotkom Kana Karinena u 32. minutu.

Štutgart je dominirao nakon primljenog gola, opsedao je gol rivala, ali nije mogao do pobede, pa Sparta sa sjajnim rezultatom putuje nazad za Prag.

Za goste je veoma dobar meč odigrao srpski reprezentativac Veljko Birmančević koji je propustio dve dobre šanse.