Pavlović zakucan za klupu: Milan pregazio Leće!
Slavlje fudbalera Milana, Foto: IPA Sport/ABACA / Abaca Press / Profimedia

serija a

Treći trijumf u nizu u domaćem prvenstvu za Rosonere

Fudbaleri Milana savladali su na domaćem terenu Leće rezultatom 3:0 u okviru 6. kola Serije A.

Rosoneri su trenutno na deobi prvog mesta sa Torinom sa 11 bodova, dok je Leće tek 17. sa pet poena.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u prvom poluvremenu u kojem je domaćin postigao sva tri pogotka.

Dugo Milan nije mogao da slomi otpor rivala u prvom delu igre, ali je onda u poslednjih sedam minuta usledila prava rapsodija.

Alvaro Morata je u 38. minutu postigao gol za 1:0, a samo tri minuta kasnije asistent kod prvog pogotka Teo Ernandez uvećava prednost na 2:0.

U 43. minutu videli smo i poslednji gol na meču, a strelac je bio sjajni Kristijan Pulišić.

Izabranici Paola Fonseke u nastavku su spustili ritam igre i rutinski sačuvali prednost, a jedina loša stvar je direktan crveni karton Davidea Bartesagija u 80. minutu, samo pet minuta nakon što je kročio na teren umesto Ernandeza.

Strahinja Pavlović proveo je čitav meč na klupi, dok je Luka Jović dobio šansu u 76. minutu umesto Tamija Ejbrahama.