Milan srušio Inter na "Meaci": Pavlović zaigrao tek u nadoknadi!
Strahinja Pavlović, Foto: Starsport©

serija a

Malo ko je ovo očekivao

Objavljeno: 22:52h

Fudbaleri Milana šokirali su gradskog rivala Inter i savladali ga kao gosti rezultatom 2:1 u okviru 5. kola Serije A.

Posle pet odigranih mečeva oba tima imaju po osam bodova i nalaze se na deobi petog mesta.

Inter je iza sebe imao šest uzasopnih pobeda nad najvećim rivalom, ali je ovom nizu došao kraj.

Milan je bio veoma dobar od samog starta i zasluženo je poveo pogotkom Kristijana Pulišića u 10. minutu.

Uspeo je Inter da izjednači u 28. preko Federika Dimarka.

Imao je domaćin nekoliko opasnih napada do kraja prvog dela, ali nije mogao do novog gola.

Milan je zaigrao dosta bolje u nastavku, pa je već u 46. minutu Jan Zomer morao da brani udarac Rafaela Leaa.

Rosoneri su bili bolji tim u drugom poluvremenu i zasluženo su stigli do pobede u 89. minutu. Tijani Rejnders je sjanjo izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, a Mateo Gabija je džinovski skočio i glavom savladao nemoćnog Švajcarca.

Milan je mogao i do ubedljivije pobede, ali je Noa Okafor u 97. minutu propustio stopostotnu šansu.

Strahinja Pavlović u igru za goste je ušao tek u 92. minutu zamenivši Temija Ejbrahama.

Na kraju u okršaju Zvezdinih rivala u Ligi šampiona pobedu je odneo Milan, a trener Paulo Fonseka obezbedio sebi mesto na klupi Rosonera barem još neko vreme.